Paz. Oca 19th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Doğa Ve Müziğin İyileştirici Etkisi Çanakkale MAE Devlet Hastanesinde

1 min read

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin yeni uygulamasıyla sanatın sağaltıcı gücünün hastalarla buluşturulması hedefleniyor.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinden yapılan yazılı açıklamada, Psikiyatri hastalarının kendilerini rahat, huzurlu ve mutlu hissetmeleri, panik ve kaygı bozukluğu yaşamadan hizmet almalarını sağlamak amacıyla poliklinik katında duvarların yağlı boya doğa resimleri ile süslendiği aynı zamanda müzik yayını yapılmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Ruhsal bozuklukların tedavisinde resmin, sanatsal faaliyetlerin ve müziğin etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Osmanlı döneminde ruhsal hastalıkların tedavisinde en fazla kullanılan yöntemlerdi bunlar. Bunun yanında sadece ruhsal değil felçlerde, kas hastalıklarında, Parkinson hastalığında, nörolojik ve psikolojik baş ağrıları ve vücut ağrılarında, şeker hastalığında, kalp-damar hastalıklarında, alerjik hastalıklarda, astım benzeri solunum sistemi hastalıklarında, psikosomatik hastalıklarda, motivasyonu, kendini iyi hissetme duygusunu, yaşama gücünü artırmada, bedeni ve beyni rahatlatmakta etkili olmaktadır.

Resim ve müziğin iyileştirici etkisini göz ardı etmeyerek hastanemize uyarlayan hastane yönetimimiz, hastalarımızdan ve yakınlarından gelen olumlu görüşlerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.”

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.