29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“Eğitim Söz Konusu Olduğunda Akan Sular Durur”

Genç: “Eğitim Söz Konusu Olduğunda Akan Sular Durur”

Osman Şişko / Trabzon / BHA

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Göreve yeni atanan Hasan Uygun’u tebrik ederek, başarılar dileyen Başkan Genç, Trabzon’da eğitim camiasının sorunları hakkında Müdür Uygun ile görüş alışverişinde bulundu.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun’u ziyaret eden Başkan Genç, “Eğitim şehrimizde en çok önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Ortahisar Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerimizin yanında, doğrudan görev alanımızda yer almasa da eğitim faaliyetlerine destek olmayı, okullarımızın sorunlarını çözmeyi ve ihtiyaçlarını karşılamayı kendimize vazife addediyoruz.” dedi.

 “Bir Adım Önde Olmak İçin Gayret Edeceğiz”

Eğitime yapılan her türlü yatırımı çok önemli gördüklerine vurgu yapan Genç, “Son yıllarda Trabzon eğitimde çok ciddi bir çıta yakaladı. Liselere ve üniversitelere giriş sınavlarında başarı oranımızı her geçen yıl daha da yükselttik. Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı seviye tespit sınavlarında da bölgemizde ilk sıradayız. Bundan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. İnşallah bundan sonra işbirliği yaparak eğitim alanında hep bir adım önde olmaya gayret edeceğiz. Eğitimle ilgili belediyemizden ne talebiniz olursa, imkânlarımız ölçüsünde yerine getirmeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Eğitime yapılan her türlü yatırımı en önemli yatırım olarak görüyoruz. Eğitim söz konusu olduğunda akan sular durur anlayışıyla hareket ediyoruz. Çünkü ülkemizin geleceği ve her anlamda güçlü olması için eğitim ve öğretim faaliyetleri çok önemli.” ifadelerine yer verdi.

About Post Author