19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de beyin ölümü gerçekleşen emekli polis memurunun böbrekleri ve karaciğeri nakil bekleyen 3 hastaya umut oldu.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesinde Beyin kanaması nedeniyle 4 gündür tedavisi devam eden 58 yaşındaki İrfan Yasa yapılan tıbbi müdahaleye cevap vermeyerek beyin ölümü gerçekleşti.

Evli ve 2 çocuk babası olan Yasa’nın sayesinde 3 kişi hayata bağlandı. Organ Bağış Koordinatörlerimiz Uz. Dr. Azem Ülkü ve Hemşire Yeliz Baykala’nın yaptığı görüşme neticesinde İrfan Yasa’nın ailesi başka canlarda can bulması için organlarını bağışlama kararı aldı.

Yasa’nın organlarının bağışlanmasının üzerine Organ Nakli İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, Bursa’daki organ nakil merkezleriyle temasa geçti.

İrfan Yasa’nın iki böbreği ve karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesinde nakil bekleyen hastalara can olmak üzere alındı.

Uz. Dr. Azem Ülkü merhuma Allah’tan rahmet dilerken örnek olacak duyarlı davranışlarından dolayı kederli ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Yasa’nın ailesine başsağlığı dileklerini ileten Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, yaşama yeniden tutunacak olan hastalara da acil şifalar diledi.

 

????????????????????????????????????

About Post Author