20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Erbakan YRP’nin Yerel Seçim Kararını Açıkladı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, genel merkezinde 2024 Yerel Seçimlerine yönelik  açıklamalarda bulundu.

featured

Erbakan YRP’nin Yerel Seçim Kararını Açıkladı

Yeniden Refah Partisi (YRP)  Genel Başkanı Fatih Erbakan, yerel seçimlere yönelik yaptığı açıklamada “Şu anda bütün beldelerde, ilçelerde ve 81 ilde kendi adaylarımızla seçime girme düşüncesi içerisindeyiz. Bu yönde de hazırlıklarımızı en hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Erbakan,  parti teşkilatlanmalarının tamamlandığını ve 14 Mayıs’ta 21 senenin arından 5 millet vekili çıkardıklarını belirterek “Bütün bu adımlar atılırken tek kuruş devlet yardımı almadan, dış güçlerin desteğini arkamıza almadan, medya desteği olmadan, rüzgarlar estirilmeden adım adım zafere yürüdük. İman varsa imkan da var dedik. İlk girdiğimiz seçimde böyle önemli bir başarıyı ortaya koyduk. Türkiye siyasetinin anahtar partisi haline geldik” ifadelerini kullandı.

“81 İlde Kendi Adaylarımızla Seçime Girme Düşüncesi İçerisindeyiz”

2024 Yerel Seçimlerine yönelik Erbakan, 81 ilde kendi adayları ile seçime gireceklerini vurgulayarak “Aday belirlemesiyle ilgili seçim işleri başkanlığımız ve mahalli idareler başkanlığımız başvuruları alıyorlar. Şu anda aday adaylarımız mevcut. Bunların tabii değerlendirilmesi ve edilmesi sağlanacak. Şu anda bütün beldelerde, ilçelerde ve 81 ilde kendi adaylarımızla seçime girme düşüncesi içerisindeyiz. Bu yönde de hazırlıklarımızı en hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Milletimiz gerçekten de 89’daki ve 94’teki Milli Görüş belediyeciliğini özlemiş durumdadır. O döneme sık sık atıf yapılmaktadır ve bu atıkların yapılması da son derece haklıdır. Yeniden o ruhla, o heyecanla milletimizi efsane hizmetlerle buluşturma kararlılığındayız.” ifadelerini kullandı. 

Erbakan YRP’nin Yerel Seçim Kararını Açıkladı

About Post Author