17 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ercan Yılmaz, Miraç Kandili Kutlama Mesajı

Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz,  Miraç Kandili Kutlama Mesajı

 

03052016_1_0007

Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Miraç Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Miraç Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

” Bizleri bu sevinçle karşılayacak olan anlamlı gecenin, ülkemize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirerek, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum. İlahi Kudretin bir tezahürü olduğu kadar, Hz. Peygamberimizin (S.A.V.) mazhar olduğu ilahi bir lütuf niteliğine de sahip olan Miraç mucizesi, aslında belirli aşamaları kat eden insanın, Yüce Yaratan’ın destek ve lütfu dâhilinde, akıl ve idrake sığmayacak derecede nice zorlu mesafelere ulaşabileceğinin de apaçık kanıtıdır.

Ayrıca mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olan Miraç hadisesi; İlahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğinin de mutlak habercisidir.

Şüphesiz manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler; bizlere bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunmaktadır.

Bu müstesna gecenin tüm insanlığa huzur getirmesi, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm halkımızın Miraç Kandil’ini kutluyorum.”

About Post Author