7 Ağustos 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Erkek’ten Sert Açıklama; “Bunların elbette hukuki karşılığı olacak”

Çanakkale’li Gazeteciler, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’i, TBMM’deki makamında ziyaret etti. Erkek ziyarette seçim gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC), Başkan Hafize Akıncı ve 22 gazeteci ile birlikte Ankara’ya düzenlediği ziyaret ve gezi programı kapsamında,  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’i, TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Erkek TBMM’deki makamında gerçekleşen ziyarette gazetecilere yaptığı çarpıcı ifadelere yer verdiği açıklaması seçim sonrasını işaret etti.

Çanakkale merkez ilçe belediye başkan aday adaylığı konusunda partisinde öne çıkan isimleri değerlendirip bir başkan aday adayının bir diğer aday adayı için sarf ettiği sözlerin hukuksal açıdan değerlendirileceğini, ancak bunun zamanının seçim sonrası olacağını ifade eden CHP’li Çanakkale Milletvekili Avukat Muharrem Erkek, sohbet havasındaki buluşmada Çanakkaleli gazeteciler ile seçim sürecini adeta tüm hatlarıyla masaya yatırdı.

“Sandıktan kim çıkarsa adayımız o olacak”

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’nin (ÇGC) Ankara’ya düzenlediği iki günlük ziyaret ve gezi programında, 22 gazetecinin TBMM temaslarında hem iktidar, hem de ana muhalefet kanadının kurmayları Çanakkale’yi konuştu.

CHP’nin Çanakkaleli kurmayı Muharrem Erkek, en çok merak edilen ‘ön seçim sonrası ne olacak’ sorusuna, ‘Sandıktan çıkan kimse aday o olacak’ yanıtını verdi.

Kendisinin genel başkan yardımcılığı sırasında yıllardır konuşulanları Çanakkale’de gerçek ettiğini adeta övünerek dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, ana muhalefet cephesindeki gelişmeleri zaman zamanda şok ifadeler ile değerlendirdi.

İsim vermeden Türkiye’nin en büyük beldesi Kepez’in CHP’li belediye başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan’a seçim sonrası göndermesi yapan Erkek, “İzledik ki bir başkan aday adayı, bir diğer aday adayı için küçümseyen sözler etti. Değerlendirmesi mezuniyet vesaire detaylar ile süslüydü. Elbet bunun bir hukuki karşılığı olacak. Ancak biz seçim sonrası bu konuyu değerlendireceğiz.” şeklindeki ifadeler ile olası çok tartışılacak konularla başlık açtı.