Çar. May 20th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ESENTEPE, CAMİKEBİR, YENİ MAHALLE VE KOCAHENDEK’TEN YÜKSELEN SES ; “GÜRAY BAŞKAN”

5 min read

AK Partİ Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, 31 Mart Yerel seçimlerine az bir süre kala seçim çalışmalarına geceleri düzenlenen mitinglerle vatandaşlar buluşmaya devam ediyor.

İlk olarak Camikebir Mahallesi Esentepe bölgesinde düzenlenen açık hava mitingi ile seçmenleriyle buluşan Güray Yüksel, kalabalık bir konvoy eşliğinde gittiği Esentepe’de coşkulu bir kalabalıkla karşılandı.

Açık hava mitinglerinin ikincisinde Yüksel, Camikebir mahallesinde vatandaşla bir araya geldi. Belediye kahvesi önünde düzenlenen mitingde Camikebir mahalleli vatandaşlar Güray Yüksel’i burada coşkulu ve sıcak bir şekilde karşıladı.

Açık hava mitinglerinin 3. Gününde Güray Yüksel, Danişment Mahallesinde (Yeni mahallede) seçmenlerle bir araya geldi. Davul zurna eşliğinde coşkulu bir kalabalıkla karşılanan Güray Yüksel ve AK Parti’liler buradan bölgedeki vatandaşlara müjdeli haberler verdi.

Gençlerin ve kadınların coşkulu tezahüratı ve Başkan Güray sloganlarıyla sahneye gelen Yüksel, burada Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi adayları vatandaşlara tanıtarak destek istedi.

Güray Yüksel burada yaptığı konuşmada, “Danişment mahallesinin sıcak, samimi, her zaman yanımızda olan, bu soğuk havaya rağmen yine bizi yalnız bırakmayan yürekli insanların yürekten selamlıyorum” dedi.

Yüksel konuşmasında gerçekleşen açık hava mitinglerinde vatandaşların kararlarını verdiklerini ve sadece sandığı beklediklerini gördüğünü ifade ederek, “Danişment bize her zaman desteğini verdi. Sandıkta bize sahip çıktı. İnşallah 31 Mart’ta da sahip çıkacağından buradaki kalabalıktan eminiz” dedi.

Başkan Adayı Güray Yüksel sık sık “İşte Ezine İşte Başkan” “Yeni Mahalle Seninle Gurur Duyuyor”, Geliyor Geliyor Güray Başkan Geliyor” sloganlarıyla kesilen konuşmasında göreve geldiklerinde Ezine’de gerçekleştirecekleri projelerden bahsederek “Yaparsa AK Parti Yapar, Yaparsak Biz Yaparız” dedi.

Güray Yüksel konuşmasında şunları söyledi ;

“Samimiyetin mahallesi danişment Allah razı olsun bize bu akşam sahip çıkıyor, bizde size sonuna kadar her alanda sahip çıktık bundan sonrada çıkacağız. Biz sorunları çözmek için geliyoruz. Bizler Ezine’ye yapacağımız yatırımları sizlerle paylaşmaktan onur ve gurur duyarız. Ama mahallemizin öyle sorunları var ki yıllardır çözülmemiş ve siyasetçilerin bir çok vaatlerinin arasında kaybolup unutulup gitmiş. Mahallemizin en büyük sorunlarından birisi de çözülemeyen 168 adet tapu meselesi. Maalesef bu sorun yıllardır devam ediyor. Ben buradan söz veriyorum, burada oluşturacağımız bir heyetle Çevre ve Şehircilik Bakanımıza gidip bu sorunu çözüm sözünü alıp Ezine’ye döneceğiz. Biz bu sorunu çözemezsek bir daha da aday olmayacağız diyorum.

“Memleketin yarınlarını 300-500 liraya rakı masasında satın almaya çalışıyorlar”

Bakın çözülmedik sorunları çözmek için burada olacağız. İŞKUR bizim yüz akımız. İşkur vasıtasıyla burada bir çok vatandaşımıza iş sağlıyoruz, istihdam sağlıyoruz, aş sağlıyoruz. Başkaları gibi arabasının arkasına 300 lira verip süsletmek yerine, memlekete iş açalım, istihdam sağlayalım, herkes evine ekmek götürsün diye uğraşıyoruz. Bakın dün akşam bir arkadaşımız aradı, Güray Başkan 300 TL.ye arabamın arkasını süsletiyorlar ne yapayım diye sordu. Bende ona “Size bunları yapanlar, işte memleketin yarınlarını hüsrana uğratmak için gece gündüz çalışanlar, kendi menfaatleri ve koltuk hırsları doğrultusunda bir takım kişileri 300 liraya, 500 liraya restorantta rakı masasında satın almaya çalışanlardır” diyorum.  Bizler dillerinde vatan, memleket, Ezine Danişment olan ve milletini seven milliyetçi bir kardeşiniz olarak diyorum ki bunların karşısında tepkinizi gösterin, duruşunuzdan taviz vermeyin diyoruz.

“Memleket 300 lirayla değil hizmetle istihdamla kalkınsın diyoruz”

Ben bu arkadaşımızın yanında Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ve Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile görüştük. Toplum Yararına Proje kapsamında 2 haftalık hızlandırılmış bir kursla 40 vatandaşımızı burada eğitime alıp Allah nasip ederse de Nisan 15’te işe başlatacağız. Biz diyoruz ki burada verilen 300 lirayla değil, Nisan 15 te 40 kişinin memlekete 9 ay boyunca hizmet etsin, evine ekmek götürsün, aş götürsün. Memleket 300 lirayla değil, hizmetle istihdamla kalkınsın diyoruz.

“Memleket ne çektiyse Sahte Cunhuriyetçiden, sahte İslamcıdan, sahte Atatürk’çüden Çekti”   

Bizler burada yaptığımız ev ziyaretlerinde Güray Yüksel kimdir, gençtir, samimidir, güler yüzlüdür. Dedik ki bu yetmez. Dediler ki 112 acil 3 senedir iptal oldu. Allah nasip etti dedik ki “Biz diğer siyasetçiler gibi seçimden önce konuşur, seçimden sonrada unutur. Biz dedik yok. Bizim böyle şeylerle işimiz yok. Biz dedik ki Güray Yüksel olarak iktidarın AK Partinin Belediye Başkan Adayı olarak dedik ki 112 ‘nin temelini atarız, atmazsak oy vermeyin dedik, temeli için inşaata başlıyoruz. Memleket ne çektiyse sahte Cumhuriyetçiden, sahte Atatürk’çüden, sahte İslamcıdan çekti. Yalancı siyasetçiden çekmesin diyoruz. Ondan dolayı da burada rahat bir şekilde dolaşıyoruz. İşte bizler memlekete sadece yatırım, hizmet, istihdam noktasında elimizden geleni yapacağız. Yani mahallesinden Danişmentinden Gazi, Cumhuriyet, Seferşah’a, Camikebir’e Esentepe’ye bütün mahallelerde istihdam noktasında her şeyi yapacağız. Memlekette işsiz kimse kalmasın diye gece gündüz çalışalım memlekete hizmet edelim diye uğraşıyoruz.  

“Memlekete Hizmet Getirmek İçin Uğraşan Bir Elçiyiz”

Ezine Gıda OSB’sinin Türkiye’nin en büyük yatırımlarından birisi olduğuna dikkat çeken Güray Yüksel, Türkiye’de OSB için ayrılan yatırım tutarının yarısından fazlasının Ezine Gıda OSB2ye ayrıldığını söyledi. Alt yapı ihalesinin 26 Martta yapılacağını belirten Yüksel, Memleketimiz için, Çanakkale’miz için Ezine için gece gündüz çalışan Milletvekillerimize partime ve Ezine halkı adına çok teşekkür ediyorum. Biz sadece hizmet için burada varız. Bizler AK Parti’nin burada Belediye Başkan Adayı olsak da, nacizane bir kul, memleketine hizmet getirmek için uğraşan bir elçi, AK Parti’nin Belediye başkanı olarak geleceğiz” dedi.  

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.