20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“Esnaf Sofrası”na Market, Bakkal ve Büfe İşletmecileri Konuk Oldu

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu “ESNAF SOFRASI” ETKİNLİĞİ ile Ezine’de ki Market, Bakkal ve Büfe işletmecileri ile bir araya geldi.

OPET YANMAZLAR tesislerinde gerçekleşen yemekli  toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Güray Yüksel, Belediye Meclis Üyeleri Salih Özten, Hakan Üner, Mustafa Pilan, Esnaf ve San Od.Bşk. Mehmet Özkan, ilçede hizmet veren Market, Bakkal ve Büfe işletmecileri katıldı.

Başkan Babaoğlu göreve geldikleri günden bu yana Belediye olarak ilçede gerçekleştirdikleri çalışmalar ve planlanan projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu yemekli toplantıda yaptığı konuşmada, daha modern, daha yaşanabilir, herkesin mutlu bir ortam da yaşamını sürdürdüğü bir Ezine için çalışmalarını yürüttüklerini ve İlçede gerçekleşen çalışmaların büyük özveri içerisinde hızla devam ettiğini belirterek, “ Şu anda ilçemizde yaklaşık 100 milyon tutarında kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, su deposu, arıtma tesisi çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu çalışmalarımızı tamamlayıp Ezine’mizin makus talihini de değiştirmiş olacağız. Bu çalışmalarımız sırasında elbette ki istemediğimiz aksaklıklar sorunlarla karşılaşıyoruz. Su kesintileri ve yollarımızda gerçekleşen çalışmalarda vatandaşlarımız mağduriyetler ve sıkıntılar yaşamakta. Maalesef bu su kesintilerinin en büyük sebebi de artık deforme olmuş, pislik içerisinde olan su borularında yaşanan patlaklar. Tespit edilen patlakları ekiplerimiz en kısa zamanda çözüme kavuşturuyor ama maalesef tespit edilemeyen patlaklar yüzünden ekiplerimizi büyük çabalar sarf etse de çözümleninceye kadar halkımız sorunlar yaşmakta. Bizler kesinlikle vatandaşlarımızın bu sorunları yaşamasını asla istemiyoruz. İnşallah alt yapı çalışmalarımız tamamlandığında Çanakkale’de saniyede 75 metreküp hızıyla en çok su debi kapasitesine sahip 1. İlçe olacağız.

“Yargısız İnfaz Yapılıyor”

Göreve geldikleri günden itibaren 30 projeyi hayata geçirdiklerini, bu orojelerin bir çoğunun hızla ilerlediğini, bazılarının bittiğini, ve diğerlerinin de tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Babaoğlu,  İlçede gerçekleşen çalışmaların büyük özveri içerisinde hızla devam ettiğini ifade ederek, Ezine’de bu güne kadar kısır çekişmelerin ve tutarsız siyasetin yapıldığını, bunun da Ezine’nin gelişe yönünde önünü kapattığını söyledi.

Babaoğlu konuşmasında, “Alt yapı çalışmalarımızı tamamlamak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Dediğim gibi yaşanan aksaklıklar ve sorunlar yüzünden vatandaşlarımız sıkıntılar yaşıyor. Ama ilçemizdeki bazı kişiler yaptıkları eleştirilerle ve provakatif söylemlerle yargısız infaz yapıyorlar. Bizim siyasetle işimiz yok. Biz bu memlekete ihanet eden insanlar değiliz. Bu memleket bizim değil mi? Bugün bizim her türlü riski göze alarak sadece vatandaşlarımızın iyiliği ve modern bir kent anlayışı ile gerçekleştirmeye çalıştığımız çalışmalar bu güne kadar niye yapılmadı? Sıkıntıları vatandaşlarımız gibi bende yaşıyorum. Gelin Ezine’nin sevdasını yapalım. Farklı düşünce ve görüşlere sahip olabiliriz, farklılığımız zenginliğimizdir. Bu gayet doğaldır. Ama İçinde yaşadığımız ilçe hepimizin. Dertleri ve mutlulukları ortak paydamız. İlce esnafımızın da dertlerini sıkıntılarının farkındayız. Bu nedenle zaman zaman bir araya gelerek dertleşmemiz, sorunlarımızı masaya yatırıp çözüm bulmamız için bu tür birlikteliklerin çok faydalı olacağına inanıyorum. Gelin hep birlikte Ezine’yi inşa edelim. Yaptığımız yatırımlar yarınlarımız ve çocuklarımızın geleceği için. Göreve gelirken seçim meydanlarında neleri vaat ettikse hepsini Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz. Davetimize katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

About Post Author