13 Ağustos 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Etem Topal ; “Biz Kazandığımızda Pınarbaşı Kazanacak, Kaybeden Olmayacak”

Pınarbaşı Köyü Muhtar Adayı Etem Topal gazetemize yaptığı açıklamada, “Pınarbaşı Köyümüzde ben ve ekibim kazandığında kaybeden olmayacak” dedi.

Pınarbaşı Köyü Muhtar Adayı Etem Topal, ekibi ile birlikte göreve geldiklerinde köyde gerçekleştirmeyi planladıkları hizmet ve projeleri gazetemiz araçlığı ile seçmenleriyle paylaştı.

Muhtar olarak seçildiğinde kendisine verilen muhtarlık maaşını köyde yaşayan ihtiyaç sahiplerine vereceğinin sözünü veren Topal, komşusu aç iken tok yatan bizden değildir sözünü kendisine her zaman düstur olarak kabul ettiğini belirtti.

“ Göreve geldiklerinde “herkese Eşit Hizmet” parolasıyla hareket edeceklerini ifade eden Ethem Topal açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Öncelikle köyümüzün ve insanlarımızın geleceği için temiz suya ihtiyacı var. Halkımızın bu temiz su ihtiyacını da derin kuyular açarak sondaj çalışmalarımızla çözüme kavuşturacağız. Mahalle aralarına koyacağımız su vanaları ile arıza olduğunda tüm köyün su kesintisini önleyeceğimiz gibi olası bir yangına daha kısa sürede müdahale etmeyi sağlayacağız.

Pınarbaşı köyü gençliği adına lokal açıp, genç arkadaşlarımızın burada sosyal faaliyetlerde bulunmasını sağlayacağız.

Yaşlılarımızın sağlık sorunları nedeni ile hastane işlemlerini düzenli bir şekilde karşılayıp, maaşlarını almaya gidemeyen vatandaşlarımızı da yardımcı olacağız. Köyümüzde spor anlamında tüm faaliyetleri destekleyeceğiz.

Köyümüzde yaşlı, bakıma muhtaç ve ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarımızı sık sık ziyaret ederek onlara ihtiyaçları olan gıda ve erzak yardımında bulunacağız. Yılın belli dönemlerinde köyümüz halkının istekleri doğrultusunda geziler düzenleyeceğiz.

Köy halkına Halk Eğitimi Merkezi ile köyümüzde merkezimiz bünyesinde açılacak kurslara katılımını sağlayacak, böylece iş bulmalarına olanak sağlayacağız. Yine bayanlarımızın istekleri doğrultusunda Halk Eğitim Merkezimizle gerekli görüşmeleri yaparak dikiş, nakış, takı tasarım, resim gibi kursları düzenleyeceğiz.

Pınarkent sitesi sakinlerine tapularını verilmesi ve ayrıca bu alanda yeşil alanlar ve oyun alanları oluşturarak, hem çocuklarımızın güven içinde oyunlar oynayabilecekleri hemde bayanlarımızın sohbet edecekleri mekanlar yapacağız. Parkımızın içine arıtma suyu getirerek, orada halkımızın temiz su içmesini sağlayacağız.

Köy sanayi bölgesinde bulunan işyerlerinin bakım ve onarımını yapıp, bu alanın yapacağımız proje ile sanayi sitesine dönüştürülmesi için çalışmalara hızla başlayacağız.

Her ayın belirli gün veya günlerinde yapacağımız köy toplantısı ile halkımızla sık sık bir araya gelecek, hem onların sorun, istek ve taleplerini dinleyecek hem de köyümüz için yapılabilecek çalışmalara birlikte karar vereceğiz. Geleneksel çiftçi hayırımızın bundan sonraki nesillere de aktarılması adına bunun sürekliliğini sağlamak için maddi ve manevi tüm desteği vereceğiz.

Şuanda köyümüzde yarım kalan taş döşeme işlemlerini en kısa sürede tamamlamak için çalışmalarımızı yapacağız.  Köy kabristanlığımızda ve köyümüzün ihtiyaçları doğrultusunda kullanılmak üzere bir adet kepçe alacağız.

Her zaman söylediğimiz gibi. Biz kazandığımızda Pınarbaşı kazanacak,kaybeden olmayacak”