17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine 75. Yıl İlkokulundan “Selam Olsun Eli Öpülesi Türk Kadınlarımıza” Videosu

Ezine ilçesinde 75. Yıl İlkokulu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla toplumda Türk kadınlarının önemi üzerine farkındalık yaratmak maksadıyla video hazırlandı.

Ezine ilçesinde 75. Yıl İlkokulu tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla toplumda kadınlara yönelik farkındalık yaratmak maksadıyla,  okul idarecilerinin, öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin yer aldığı video hazırlandı.

“Selam Olsun Eli Öpülesi Türk Kadınlarımıza” sloganı ile hazırlanan videoda Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren yaptıkları ile ülkedeki herkesin sanatçı, sporcu, bilim insanı, yazar, iş kadını, milli mücadele kahramanı, şehit kimlikleriyle hafızasına kazınan Türk kadınlarının hem hatırlanması, hem de Türk kadınına vurgu yapılması işlendi.

Okul Müdürü Bahadır Çağatay, yapılan çalışmada büyük emekleri olan herkese çok teşekkür ettiğinin belirterek, “ 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında okulumuz 75.Yıl ilkokulu olarak bir çalışma yaptık. Çalışmamızda okulumuzun idareci, öğretmen, öğrenci, veli ve yardımcı görevlimizle bir bütün halinde tek ses olarak bir mesaj vermek istedik. Mesajımız: “selam olsun eli öpülesi Türk kadınlarımıza!” Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren yaptıkları ile ülkemizde herkesin hafızasına kazınan kadınlarımızı hem hatırlayalım hem de Türk kadının özelliklerine vurgu yapalım dedik. Türk kadınlarımızı seçerken zamanımız az olduğu için tüm kıymetli kadınlarımıza yer veremedik. Kadınlarımızı sanatçı, sporcu, bilim insanı, yazar, iş kadını mili mücadele kahramanlarımız, duruşuyla herkese örnek olan kadınlarımız, şehit kadınlarımız, yaptıkları işlerle dünyaya damga vurmuş kadınlarımızı kategorilere ayırarak seçim yaptık. Amacımız okulumuzda ve çevremizde Türk kadınlarının önemi üzerinde farkındalık oluşturmak. İzleyen herkeste hoş bir seda bırakması dileğiyle” dedi.