13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel Suriye’deki Mehmetçiği ziyaret etti

Ezine Belediye  Başkanı Güray Yüksel, Uluslararası Sorumluluk Derneği USSOD yöneticileri ile birlikte Suriye’de görev yapan Mehmetçiği ziyaret etti.

Çanakkale’de 2019 yılında kurulan Uluslararası Sorumluluk Derneği’nin , “Çanakkale’den Suriye’ye Gönül Köprüsü” projesi kapsamında Dernek Genel Başkanı Mücteba Bektaş, Başkan Yardımcısı Emre Kılıç ve üyelerden oluşan heyetle Suriye’de görev yapan Mehmetçiğimize, güvenlik güçlerimize destek amacıyla ziyarette bulunduklarını belirten Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, “Azez, Afrin, Soran ve İdlib bölgesi civarında öncelikle kahraman Mehmetçiğimize ziyaretlerde bulunarak kendilerine dualarımızı ve Türk Milletinin selamlarını götürdük.  Akabinde ise bölgede yaşanan sıcak çatışmalardan kaçan yerel halka ziyaretlerde bulunarak çadır kentlerde kumanya, kışlık kıyafetler, hijyen paketleri ve çocuklar için oyuncaklar ve şekerlemeler dağıttık. Hayırlısı ile ziyaretimizi tamamlayarak Çanakkale’mize onların selam ve dualarını getirdik” dedi.

Başkan Yüksel, Bölgede gerekli incelemelerde bulunarak bölge halkının sürekli ihtiyaçlarını tespit eden USSOD Genel Başkanı Mücteba Bektaş’a çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye