27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel’e ait Kızılköy köyünde bulunan çiftlik evi kurşunlandı. Olayla ilgisi olduğu gerekçesiyle bir kişi gözaltına alındı.

Gece  yarısı 23.50 civarında güvenlik güçlerine yapılan ihbar üzerine Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel’e ait olan Bayramiç yolu üzerinde Kızılköy’de bulunan çiftlik evine gelen güvenlik güçleri olay yerinde yaptıkları inceleme sonucunda binanın kurşunlandığını ve eve iki adet kurşunun isabet ettiğini belirledi.

Kurşunlanma olayı esnasında evde kimsenin bulunmadığı öğrenilirken, olayla ilgisi olduğu iddia edilen G.G. isimli şahıs Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Belediye Başkanı  Güray Yüksel olayla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ; “Bayramiç yolu üzerindeki sürekli ikamet etmediğimiz konutumuza, bir maddenin etkisiyle yapmış olabileceği düşünülen kişi tarafından silah ile rastgele ateş edilmiş, bunun sonucunda 2 kurşun, konutumuza isabet etmiştir. Herhangi bir şahsi veya siyasi olduğunu düşünmediğimiz, maddenin etkisiyle yapmış olabileceği düşünülen şahıs, cumhuriyet savcımızın talimatıyla güvenlik güçlerimiz tarafından gözaltına alınmış, konu ile ilgili soruşturma devam etmektedir. Hemşehrilerimizin, kamuoyunun hassasiyeti ve duyarlılığı için ayrıca siyasi parti ayrımı gözetmeksizin geçmiş olsun dileklerini ileten tüm Ezineli hemşehrilerimize, STK başkanlarımıza siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Jandarmanın olayla ilgili soruşturması devam ediyor.