Çar. May 27th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesi Projesine TÜBİTAK’tan 350.000 TL Hibe Desteği

2 min read

Ezine Belediyesince Avrupa Birliği Horizon (Ufuk) 2020 Akıllı Şehirler ve Akıllı Binalar Projesi kapsamında ilçede bulunan inşaat alanının Kreş ve Gündüz Bakımevine dönüştürülmesi projesine TÜBİTAK’tan 350.000 TL. geri ödemesiz hibe desteği sağlandı.

Ezine Belediyesince Avrupa Birliği Horizon (Ufuk) 2020 Akıllı Şehirler ve Akıllı Binalar Projesi kapsamında ilçenin Camikebir Mahallesi Esentepe mevkisinde bulunan inşaat alanının, Kreş ve Gündüz Bakımevine dönüştürülüp inşaatın tamamlanabilmesi için yapılan proje başvurusuna TÜBİTAK’TAN 350.000 TL. geri ödemesiz hibe desteği sağlandı.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel yaptığı açıklamada, “Avrupa Birliği Horizon 2020 Akıllı Şehirler ve Akıllı Binalar projesine ilçemiz Camikebir mahallesinde bulunan inşaat alanının Kreş ve Gündüz Bakımevine dönüştürülmesi amaçlı Belediyemiz tarafından yapılan proje başvurumuz olumlu sonuçlanarak, 350.000 TL. geri ödemesiz hibe desteği alınmıştır. Türkiye’den aralarında İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Hatay Dörtyol Belediyesinin de hibe desteği aldığı 3 projeden ikinci destek alan proje olması bizim için gururu vericidir. Çocuklarımızın geleceği, ilçemizin daha yaşanabilir, modern, turizm, kültür, sanat yapısı ile, sosyal yaşam alanlarıyla, bölgenin cazibe merkezi haline gelmiş bir kent olması yönünde Sevdamız Ezine, Vakit Ezine Vakti” sloganıyla yürüttüğümüz tüm çaba ve çalışmalarımızı gece gündüz demeden devam ettireceğiz. Her şey Ezine için” dedi.

Avrupa Birliği Horizon 2020 Akıllı Şehirler, Akıllı Binalar Projesine Türkiye genelinde başvuru yapan belediyelerden sadece 3 projeye destek çıktı. Ezine Belediyesinin ikinci olarak geri ödemesiz hibe desteği almaya hak kazandığı projesi dışında İzmir Büyükşehir Belediyesinin projesin 650.000 TL., Hatay Dörtyol Belediyesinin projesi de 300.000 TL. hibe desteği almaya hak kazandı.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.