4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla 4 bin kişiye aşure ikramında bulundu.

Aşureler, Zübeyde Hanım Meydanı’nda, pazar yerinde, Ezine Meslek Yüksekokulunda ve şehrin değişik 7 noktasında oluşturulan stantlarda halka dağıtıldı.

Zübeyde Hanım Meydanı’nda AK Parti İlçe Başkanı Güray Yüksel ile birlikte aşure dağıtan Belediye Başkanı, Haluk Babaoğlu Muharrem ayının bereket, huzur ve barış getirmesini diledi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla aşure geleneğine sahip çıktıklarını ifade eden Babaoğlu, dayanışma, paylaşma, dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bu ayda ortak değer aşure geleneğinin yaşatıldığını söyledi.

Babaoğlu, aşure geleneğini Ezine’de yaşatmaya devam ettiklerini belirterek, “Belediye olarak halkımızın geleneklerine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu güzel tablo gelecek yıllarda da devam edecektir. Halkımızı çok seviyoruz. Böylesine güzel bir geleneğe ilgi gösteren tüm halkımıza teşekkür ediyorum.

Etkinliğe AK Parti Ezine İlçe Başkanı Güray Yüksel, Belediye Meclis Üyeleri Salih Özten, Hakan Üner, Ferdi Sayın, AK Parti ilçe yöneticileri, Belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.