30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesinden 5.000 kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla 5 bin kişiye aşure ikramında bulundu.

Aşureler, Zübeyde Hanım Meydanı’nda, pazar yerinde, Ezine Meslek Yüksekokulunda ve şehrin değişik 7 noktasında oluşturulan stantlarda halka dağıtıldı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla aşure geleneğine sahip çıktıklarını ifade eden Başkan Yüksel, dayanışma, paylaşma, dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bu ayda ortak değer aşure geleneğinin yaşatıldığını söyledi.

Başkan Yüksel bundan sonrada Aşure geleneğini devam ettireceklerini belirterek, “Belediye olarak halkımızın geleneklerine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu güzel tablo gelecek yıllarda da devam edecektir. Etkinliğimize ilgi gösterip katılan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Etkinliğe Kaymakam Hacı Arslan Uzan, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Gürkan Irka, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, protokol üyeleri, Ezine ve Geyikli Belediyesi Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkan ve yöneticileri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

About Post Author