2 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesinden İftar Yemeği ve Ramazan Eğlencesi

Ezine Belediyesi 5.000 kişilik “Sevgi, Kardeşlik ve Bereket İftarı” ve ”Ramazan Eğlencesi” Programı düzenledi.

İlçe Pazaryerinde Belediye Başkanı Güray Yüksel ve eşi Büşra Yüksel’in ev sahipliğinde düzenlenen “Sevgi, Kardeşlik ve Bereket İftarı” ve “Ramazan Eğlencesi” Programı Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İftar yemeğinin ardından İlçe Müftüsünün yaptırdığı duadan sonra konuşma yapan Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel “Öncelikle rahmet ve mağfiret ayı Ramazanı şerifin başta İlçemiz, ülkemiz ve tüm İslam alemine bereket, huzur ve barış getirmesini temenni edemiyorum. Bütün hemşerilerimin Ramazan ayını gönülden tebrik ediyorum. İftar programımıza teşrif ederek bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Başkanı Gültekin Yıldız’da yaptığı konuşmada etkinliğe katılan herkesin Ramazan ayını kutladıktan sonra, “Ezine‘liler yerel seçimlerde bizi mahcup etmedi. Bizde sizi mahcup etmeyeceğiz. Belediye Başkanımızla, milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla beraber Ezine için, sizin hak ettiğiniz şekilde, en iyi şekilde yaşamanız için gece gündüz hep beraber çalışacağız inşallah. Allah Ramazan Bayramına kavuşmayı hepinize nasip etsin inşallah” dedi.

Eğlence programında ise İlahi Grubu ve Semazen gösterisi, Komedi Box, Kukla, Robotlar, Hacivat Karagöz Gösterisi, Cambaz Şov, Maskot, Palyaço Tahta Bacak gösterilerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İftar Programına Kaymakam Ali İkram Tuna, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Ezime MYO Müdürü Doç.Dr. R.Cüneyt Erenoğlu, AK Parti İL Başkanı Gültekin Yıldız, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, MHP Ezine İlçe Başkanı A.Tevfik Aytimurer, AK Parti Geyikli Belde Başkanı Mustafa Kırveli,  Akçansa Fabrika Müdürü Ömer Sinan Genç, AKÇANSA Yerel ve Kurumsal İlişkiler Yöneticisi Yusuf Kenan Topaloğlu, STK Başkan ve Temsilcileri, Kurum amir ve müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.