20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesinden sokakta yaşayan canlara mama desteği

Ezine Belediyesi tarafından, ilçede yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında beslenme imkanları azalan sokakta yaşayan canlarara mama desteğinde bulundu.

Ezine ilçesinde yeni tip koranavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler sebebiyle birçok iş yerinin kapanmasıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Ezine Belediyesi Zabıta ekipleri ilçenin muhtelif noktalarında bulunan mama noktalarına mama ve su bıraktı.

Sokak hayvanlarının beslenme kaynağının büyük bölümünü oluşturan lokanta, kafe ve restoranların yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı kapatılmasının ardından harekete geçen Ezine Belediyesi Zabıta ekipleri, mama ve su dağıtımlarını yaparak köpekleri kendi elleriyle besledi.

Başkan Yüksel ; “Bu zor günlerde can dostlarımızı asla unutamayız”

İlçede yeni tip koronavirüse karşı cadde ve sokakların dezenfektesinin aralıksız sürdüğünü belirten Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, “Bu zor günlerde sokakta yaşayan canlılarımızı da can dostlarımızı da unutamayız. İlçemizde yaşayan tüm canlılarımız bize emanet. Belediye olarak bugüne kadar oluşturduğumuz mama ve su noktalarında sokak hayvanlarımızı düzenli olarak beslemeye gayret gösteriyorduk. Bu kampanyamıza bu güne kadar destek veren işletmelerimizin koranavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olmasından dolayı maalesef yeterli yiyecek ve mana desteği verememeleri nedeniyle sokakta yaşayan can dostlarımızın yiyecek bulmakta zorlanmaya başladığını fark ettik. Sokaklarda yaşayan canlarımızın aç kalmaması için bugüne kadar olduğu gibi ileriki günlerde de mama dağıtımımız sürecek” dedi.

 

About Post Author