16 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine bir köyün karantina süresi 10 gün uzatıldı

Ezine’ye bağlı Sarısöğüt Köyünde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında  3 Aralık’ta başlatılan karantina uygulaması 10 gün süreyle uzatıldı.

Ezine İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan Başkanlığında toplandı.

Halk Sağlığı kapsamında COVİD-19 salgınının ülkemizde etkisi bitene kadar İlçede alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, ilçeye bağlı Sarısöğüt Köyünde Koronovirüs (Covid-19) vakalarının yayılımını engellemek, toplum sağlığını korumak amacıyla daha önce alınan karantina süresinin 10 gün uzatılmasına, Karantinaya uymayanlara idari para cezası uygulanmasına, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise adli işlemlerin başlatılmasına karar verildi.

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan AA muhabirine yaptığı açıklamada, salgının yayılımının önlenmesi amacıyla alınan tedbirlere uyulması noktasında oldukça hassas davrandıklarını söyledi.

Salgınla mücadeleye ilişkin kararların titizlikle uygulanacağını belirten Uzan, şunları kaydetti:

“Sarısöğüt köyümüzde daha önce 14 gün süre ile karantina uydulanmasına karar verilmiş fakat bu sürenin sona ermesine rağmen vaka ve temaslı sayısındaki artış nedeniyle hastalığı ve vaka sayısını kontrol altına almak amacıyla İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulunca karantina süresinin 10 gün süre ile uzatılmasına  karar verilmiştir. Tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek evde kalmalarını, ev ziyareti yapmamalarını, yetkililerin direktiflerine ve Kurul tarafından alınan kararlara muntazaman uymalarını bekliyoruz. Kaymakamlığımız ve Vefa Sosyal Destek Grubumuz ile karantina sürecinde vatandaşlarımızın tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında her an yanlarında olacağız.”

 

 

 

 

About Post Author