27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Çarem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören öğrenciler Çanakkale Şehitliğini ziyaret ettiler.

Ezine Çarem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri ile birlikte Çanakkale Şehitliğini ziyaret ettiler. Ziyarette Gelibolu Yarımadası’nda yer alan Eceabat, Anafartalar, Kilitbahir Köyü ve Kalesi, Namazgah Tabyası, Rumeli Hamidiye Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Şehitliği, Havuzlar Şehitliği, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Kanlı Dere, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Anzak Koyu ve Tören Alanı, Kırmızı Sırt, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Anafartalar, Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer olarak da bilinen Atatürk Anıtı ve Türk siperleri gezildi.

Ezine Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşen ve son derece duygusal anların yaşandığı gezide öğrencilerin heyecanı ve gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

Kurum sahibi Binnur Özarslan, yapılan bu gezinin ilk kez Çanakkale’de şehitliğe giden öğrencilerin özgüven gelişimine, toplumsal uyum becerilerini kazanmalarına olanak sağladığını, hem de okul sinerjisini artırdığını ifade etti. Özarslan “Öğrencilerimizin gezi boyunca mutluluğu görülmeye değerdi. Öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte mutlu bir gün geçirdik. Beraber gerçekleştirdiğimiz bu gezide engelli kardeşlerimizin bu tarihi mekanlarda mutlu olmasını görmek beni de çok mutlu etti. Ecdadımızın tarihi destan yazdığı ve Çanakkale Geçilmez Destanının yazıldığı bu topraklarda öğrencilerimizle birlikte bulunmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu etkinliğimizin gerçekleşmesinde büyük katkı sağlayan Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve değerli Belediye Personeline, gezimizde bizlere iştirak eden velilerimize ve kurum personelimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah fırsat buldukça öğrencilerimiz ve ailelerimizle birlikte bu tür sosyal faaliyetlerimizi sık sık gerçekleştireceğiz” dedi.