24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de yapılması planlanan ”Millet Bahçesi” tartışmalarına Ezine CHP Yönetiminden bir açıklama daha yapıldı.

İlçe Yönetimi adına İlçe Başkanı Caner Şahin imzası ile yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi.

AKP İlçe Başkanı sayın Mehmet Ünsal, partimizin “Millet Bahçesine değil okullara bütçe ayıralım” açıklamasına binaen şahsımın “acemi siyasetçi” olduğunu belirtmiştir.

Öncelikle bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak ülkemizde ve partimizde demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanmış birer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız. Şahsım da Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğüne göre üyenin ve delegenin süzgecinden geçerek, teveccühünü kazanarak seçilmiş bir ilçe başkanıyım. Bu sebeple de tek adam rejiminin ve anlayışının atamasıyla ilçe başkanlığına gelen Ezine AKP ilçe başkanı sayın Mehmet Ünsal’ın açıklamasını tebessümle okumuş bulunmaktayım. “milli irade, milli irade” diye ısrarla vurgulayan sizler seçimle göreve gelmiş bir ilçe başkanına acemi derken kendinizin sandık olmadan atamayla ilçe başkanı olduğunuzu unutuyorsunuz. 

Basın açıklamamızda da belirttiğimiz gibi vatandaşın faydasına olacak hiçbir projeye ve hizmete karşı değiliz! Bizim söylediklerimizi çarpıtıyorsunuz. Bize karşı yaptığınız basın açıklamanızda ısrarla “acemi başkan” kavramını yinelemişsiniz. Nasıl bir ruh halinde olduğunuzu ve korkunuzu anlıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi kadroları büyüyerek, yenilenerek ve gençleşerek adım adım iktidara ilerliyor. Hiç merak etmeyiniz! Sizin “acemi” dediğiniz başkan ve yöneticileri uçurumun kıyısına getirdiğiniz ülkemizi içinde bulunduğu bataklıktan çıkartacaktır.

İlçemizdeki okulların hala yapılamamış ve yapılmıyor olması eleştirimiz karşısında, bazı eksikliklerin olduğunu, zaman kaybı yaşandığını siz de kabul ediyorsunuz. Gazi İlkokulunun arsasında vakıf arazi bulunması sebebiyle bu sorunların yaşandığını belirtmişsiniz. Peki soruyoruz: Yahya Çavuş İlkokulunun arazisinde de mi böyle bir sorun var? Neden Yahya Çavuş İlkokulu yapılmıyor. Sadece bahane üretiyorsunuz. Hedef şaşırtmaya çalışıyorsunuz.

“Millet Bahçesi olmasın” dediğimizi iddia etmişsiniz. Çarpıtmayın! Biz böyle söylemiyoruz. Elbette millet bahçesi de yapılabilir. Biz diyoruz ki; önceliği Ezine’nin acil sorunlarına verin. Bütçeyi öncelikle okullara harcayın.

“Millet bahçesi olmasın vatandaşın Akçin çayının ıslahına ihtiyacı var demek ilçe başkanının vizyonsuz olduğunu gösteriyor “ demişsiniz. Bu husus için de iklim şartları uygun değil diyorsunuz. Siz de bahane çok! Koskoca iki bahar ve iki yaz geçti. İklim şartları o zaman da mı uygun değildi sayın başkan? Ayrıca asıl vizyonsuz olanın kim olduğu açıktır. 17 yılda iktidarınızın ülkemizi getirdiği durum ortadadır. Halkımızın takdirine bırakıyoruz.

İlçemizdeki yolların bir türlü bitirilememesi konusunda: “yolların eleştirisini bırakın da siz değil halk yapsın” demişsiniz. Biz halk değil miyiz sayın başkan? Size göre halk sadece size oy verenler midir? Ezine’de yaşayan her vatandaş Ezine Halkıdır. Asıl acemi olan, asıl siyaset bilmeyen kimmiş görüyor musunuz? Siz iki parça kilit taşı döşediniz diye biz ağzımıza kilit vuracak değiliz. Halkımızla beraber rant politikalarınızı her dair ifşa etmeye devam edeceğiz.

Sizi çok iyi anlıyoruz. Korkunuz büyük ve iktidardaki vaktiniz daralıyor. Cumhuriyet Halk partisi Ezine İlçe Örgütü, Ezine halkı ve Ezine sevdalıları olarak yaptığınız, yapacağınız ve yapmadığınız her işin peşinde olacağız. Saygılarımızla.”