19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’ye bağlı Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu, köyde artan yeni tip Koronavirüs vakaları nedeniyle açıklamada bulunarak köy sınırları içerisinde yaşayan vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı.

Muhtar Çalıkoğlu köy camisinden de sık sık yaptırdığı anonslarda, köyde koronavirüs vakalarında artış yaşanmaya başlandığı, vatandaşların maske mesafe hijyen kurallarına titizlikle uymaları, köye dışarıdan gelenlerin kendilerini 10 gün izole etmeleri istendi.

Çalıkoğlu açıklamasında, köyde daha öncede karantina süreci yaşandığına dikkat çekerek, “Maalesef geçen bu sürede ders almadığımızı görüyoruz.  Köyümüzde koronavirüs test sonuçlarındaki pozitif sonuçlar fazlalaşmaya başladı. Vakaların artması nedeniyle Muhtarlığımız olarak vatandaşlarımızı kurallara ve kısıtlamalar ile tedbirlere uymaları  konusunda da gerek cami hoporlöründen de sık sık uyarılarda bulunuyoruz. Bu nedenle İlçe Hıfzısıhha Kurulumuzun aldığı kurallara, özellikle maske mesafe ve temizlik kurallarına lütfen titizlikle uyalım. Belirlenen saatler dışında sokağa çıkma kısıtlamalarına da dikkat edelim. Köyümüze farklı illerden gelen kişilerinde, köyümüze geldikleri gün itibari ile kendilerini 10 günlük karantina ya almalarını istiyoruz. Eğer almazlar ve bu karantina kuralına titizlikle uymazlarsa ilçemizde bazı köylerimizde yaşanan karantina süreçleri ortadadır. Sürecin böyle ilerlememesi, köyümüzde vaka ve hastalık sayısında artış yaşanmaması için lütfen komşumuzu arkadaşlarımızı ve köyümüze dışarıdan gelenleri İlçe Hıfzısıhha Kurulumuzun aldığı kararlara titizlikle uymaları konusunda uyaralım. Aksi takdirde vaka sayısında yaşanan bu artış nedeniyle köyümüz karantinaya alınabilir.” dedi.

About Post Author