17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine göndermiş olduğu genelge doğrultusunda “Sağlık Hepimiz İçin” mottosu ile ülke genelinde eş zamanlı olarak geniş kapsamlı düzenlenen koronavirüs denetimi Ezine’de Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında yapıldı.

Kaymakam Dr. Arslan, kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra ortak kullanım alanlarından lan ve ilçe merkezinde faaliyet gösteren işletmelerde alınması gereken Koronavirüs tedbirlerini Belediye Başkanı Güray Yüksel ve protokol üyeleri ile birlikte yerinde denetledi.

Kaymakam Dr. Arslan , yapılan denetimlerde, Koronavirüs ile mücadelede işletme sahiplerine ve vatandaşlara düşen sorumluluğu hatırlatarak, kurallara titizlikle uyulması konusunda uyarılarda bulunarak, tedbirler konusunda uyarılarda bulundu.

Denetimler esnasında işyeri sahibi esnaf ve vatandaşlarla da sohbetlerde bulunan Kaymakam Arslan, koronavirüs tedbirlerine uyulması gerektiğini belirterek temizlik, maske ile sosyal mesafe başta olmak üzere tedbirlere riayet etmeleri konusunda devamlılığın sürdürülmesini istedi.

Kaymakam Dr. Arslan, “İlçemizde yapılan denetimlerde iş yerleri sahiplerine temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra, her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza birebir anlatılıyor. Tüm işyerlerinde vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uyması, maske takılması, işyerlerinde hijyen kurallarına uyulması, dezenfektan bulundurulması konusunda uyarıda bulunuluyor.

Koronavirüsle mücadele ve pandemi sürecinin başladığı günden bu yana kurallara titizlikle uyarak duyarlılık gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında daha dikkatli olmalı, çok daha özenli davranmalı ve çevremizdeki herkesi uyarmalıyız. Unutmayalım ki koronavirüs alacağımız hiçbir tedbirden daha güçlü değildir. ” dedi

“Sağlık için hepimiz için” sloganı ile gerçekleştirilen denetimlere Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkan Güray Yüksel, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Eren, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Simay Karaca, Esnaf ve San. Od. Bşk. Türker Demirhan, kolluk kuvvetleri, sağlık personelleri, zabıta personelleri ve denetim komisyonu üyeleri katıldı.