16 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesinde hasta yatak kapasitesi ve cihaz kapasitesinin artırılması için başlatılmış olan çalışmaların tamamlanmasıyla yatak kapasitesinin 9-1’e çıkarılan ünitede yeni hasta kabulüne başlandı.

Ezine Devlet Hastanesinin bünyesinde bulunan mevcut hemodiyaliz ünitesinin kapasitesi artırılarak büyütüldü, 4 yatak ve 4 hemodiyaliz cihazı ilavesi daha yapıldı ve ruhsat sayısı 5+1den 9+1’e çıkarıldı.

Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Muammer Yıldız, verdiği hizmetlerle her geçen gün hasta yoğunluğu artan ve diğer ilçelerden de hasta müracaatı olan Ezine Devlet Hastanesinin mevcut fiziki koşulları içerisinde hizmet ağını büyütmek için büyük gayret göstermekte olduğuna dikkat çekerek,  “Hastanemiz Hemodiyaliz Ünitesinde başlatılmış olan yatak ve cihaz kapasitesinin artırılması çalışmaları tamamlanmış bulunmaktadır. Öncesinde 5+1 cihaz kapasitesiyle hizmet veren hemodiyaliz ünitesine 4 yatak ve 4 hemodiyaliz cihazı ilavesi yapılarak ünitemizin kapasitesi artırıldı ve 9+ 1 cihaz sayısı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bu sayede ünitemiz önceleri 30 hastaya hizmet verirken kapasite artırımı ile ortalama 60 diyaliz hastasına hizmet verebilecektir. Sürekli olarak hemodiyalizde 1 sertifikalı hekim, 2 diyaliz teknikeri ve 2 sertifikalı hemşire görev yapmaktadır. Daha önce hemodiyaliz merkezimiz bölgenin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalmaktaydı. Hastanemiz, ilave edilen cihazlar sayesinde yeni hasta kabulünü rahatlıkla yapabilecek duruma geldi.

Kapasite artırımı sürecinde hastanemizden desteklerini esirgemeyen Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğümüze ve İl Sağlık Müdürümüz sayın Dr.Ali Taşçı ’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni hizmet alanının hastalarımıza şifa getirmesini diliyoruz” dedi.