18 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE DEVLET HASTANESİNDE DERMATOLOJİ(CİLDİYE) UZMANI DAĞ GÖREVE BAŞLADI

Ezine Devlet Hastanesinin hekim kadrosu her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Dermotoloji Uzmanı (Cildiye) Uzmanı Uzm.Dr. İsmail Dağ Ezine Devlet Hastanesinde göreve başladı.

 

Ezine Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada Uzman Dr. Dağ’ın 25 Nisan 2018 tarihi itibari ile hasta kabulüne başladığı belirtilerek, Dermotoloji (Cildiye Polikliniğinde, “ kaşıntı yapan tüm hastalıklar, alerjik hastalıklar, egzema, kurdeşen(ürtiker), sivilce(akne), siyah nokta, gül(roza) hastalığı ve güneş lekeleri, ciltte kızarıklık ve lekelenme yapan tüm hastalıklar, mantar hastalıkları, vücuttaki tüm benlerin ve et benlerinin muayenesi ve tedavisi, cilt kanseri ve cilt kanserine dönüşebilecek hastalıklar, cilt kuruluğu, deride iltihaplanma yapan hastalıklar, bebek ve çocuklardaki pişik ve cilt hastalıkları, sinek ve böcek ısırıkları, yanıklar, saç dökülmesi, saçta kabuklanma, kepeklenme ve saçkıran, tırnak bozuklukları, tırnak mantarı ve tırnak batması, sedef(psoriazis), ala(vitiligo) ve gece yanığı(zona) hastalığı, nasır, siğil ve topuk çatlağı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, genital siğiller, ağız yaraları (aftlar) ve dil hastalıklarının muayenesi ve tedavilerinin yapılmaya başlandığı belirtildi.

 

Cildiye Polikliniğinde ayrıca, nasır, siğil, et benleri, damar benleri, yüzdeki kabuklanma ve lekeler için dondurma (kriyoterapi) ve yakma (elektrokoter) işlemi,  vücuttaki benlerin iyi huylu mu kötü huylu mu olduğunu belirlemek için dermatoskopi cihazı ile ben muayenesi de yapılmaya başlandığı ifade edildi.

 

Yapılan açıklamada, ayrıca poliklinikte, Mikroskop ve wood cihazıyla mantar hastalıklarının saptanmaya başlandığı belirtilerek,  çok yakın zamanda alerji testlerinin de yapılmaya başlanacağı ifade edildi.

 

 

About Post Author