23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Devlet Hastanesinde Kovid-19 Aşılama Çalışmalarında son Bir Ayda 9 Bin Doz Aşı

Sağlık Bakanlığınca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yürütülen aşı programı kapsamında Ezine Devlet Hastanesinde aşılama çalışmaları tüm hızla devam ediyor. Ezine Devlet Hastanesinde son bir ayda 9.000 doz aşı yapıldı.

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Enfeksyion Uzmanı Dr.  Serhat Karaayvaz ve 4 hemşire ile yürütülen çalışmalarda 30 Temmuz 2021 Cuma günü itibari ile son bir aylık verilere göre 1.130 doz Sinovac, 7.770 doz biontech aşısı yapılarak toplamda 9.000 doz kovid-19 aşısı yapıldı.

 Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Mehmet Ali Karacaer, Çanakkale genelinde olduğu gibi Ezine’de de aşılama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “Aşılama çalışmalarını sağlık personellerimiz büyük bir özveri ve seferberlik ruhu ile  yürütmektedir. Lütfen Sağlık Kuruluşuna başvurun  Kovid-19 aşınızı yaptırın. Salgından kurtulmak için katkı sağlayan tüm birimlere ve özellikle büyük risk altındaki tüm sağlık çalışanlarına ve hastanemizin özverili tüm personeline teşekkür ederiz.” 

Devlet Hastanesine aşısını yaptırmak için gelen vatandaşlarda artık millet olarak salgından kurtulmak istediklerini belirterek, “Bizlere  aşı imkanı sağlayan yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Aşı olacağımız için çok heyecanlı ve mutluyuz.  Bu hastalığında ülkemizden en kısa sürede gitmesini diliyoruz. Millet çok memnun. Aşımızı olduk. İnşallah bu salgını yeneceğiz” dediler.