Sal. May 19th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Devlet Hastanesine yeni Kardiyoloji doktoru atandı

2 min read

Ezine Devlet Hastanesine atanan Kardiyoloji doktoru Ufuk Öztürk göreve başladı.

İnsanlarla ve hastalarla çok kolay iletişim sağladığını belirten Öztürk, ‘Görev yaptığım süre içerisinde ve meslek hayatımda edindiğimi bilgi, birikim ve tecrübelerimi inşallah bundan sonra Ezine Devlet Hastanesinde hastalarımızın şifa bulması yolunda kullanacağım. Artık kalp ve damar hastalığı, ritim bozukluğu, tansiyon, kalp yetmezliği gibi kardiyoloji branşını ilgilendiren hastalıkların Ezine Devlet Hastanesinde takip ve tedavileri yapılabilecek olup Ezine halkına hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Her geçen gün Ezine Devlet Hastanesi’nin uzman kadrosunun güçlendiğini belirten Başhekim  Uzman Dr. Muammer Yıldız, “Hastanemize yeni atanarak görevine başlayan Kardiyoloji Doktorumuz Uz.Dr. Ufuk Öztürk’e hayırlı olsun dileklerimizle görevinde başarılar diliyoruz. Hastanemiz hizmete açıldığından buyana gerek ilçemize gerek Çanakkale bölgesine gerekse ülkemizin dört bir yanından ilçemize gelen tüm hastalarımıza hizmet vermeye devam etmektedir” dedi.

Aslen Ankara’lı olup Ağrının Patnos ilçesinde doğan Öztürk, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladıktan sonra tıp fakültesi eğitimi için 1999 tarihinde Samsun 19 Mayıs Üniveristesi’ne başladı.6 yıl tıp fakültesi eğitimi sonrası 2005 yılında pratisyen hekim olarak Sivas’ın İmranlı ilçesinde göreve başlayan Öztürk, daha sonra 2006 yılında uzmanlık eğitimi için Gazi üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde 2 yıl eğitim aldıktan sonra eğitimimi yarıda bırakarak Hatay İskenderun’da aile hekimi ve acil hekimi olarak 2 yıl görev yaptı. 2009 yılında tekrar uzmanlık eğitimi amacı ile 18 Mart Üniversitesi Kardiyoloji bölümünde asistanlık eğitimine başlayan Öztürk, 5 yıllık asistan eğitimi sonrası 2015 yılında kardiyoloji uzman doktor olarak 3 yıl boyunda Denizli Devlet Hastanesinde görev yaptı.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.