12 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE GAZİ İLKOKULU YAPIMINA BAŞLANDI

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan beraberinde Belediye Başkanı Güray Yüksel ile birlikte yapımına başlanan Gazi İlkokulu temel kazım çalışmalarını inceledi.

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan beraberinde Belediye Başkanı Güray Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin ile birlikte tamamlandığından bölgenin en modern donanımlarına sahip olacak 24 derslikli Ezine Gazi İlkokulu temel kazım çalışmalarını inceledi.

Yaklaşık 12.000 metrekare alana kurulacak Ezine Gazi İlkokulu, 24 derslikli 3 Bağımsız anasınıfı girişli derslik ve bağımsız girişli 350 kişilik çok amaçlı salonuyla bölgenin en büyük ve en donanımlı okulu olacak. Okulun bahçesinde var olan mevcut basketbol sahasına ilaveten bir basketbol sahası daha ve kapalı halı saha yapılacak. Okulda ayrıca anasınıfları için bağımsız oyun alanları ve tarım uygulama bahçesi de olacak.

Okulda yaklaşık 850 öğrenci aynı anda eğitim öğretim görebilecek, 1 Müdür ve 2 Müdür yardımcısı ve 40 Öğretmen ve diğer personel olacak. Okulun içinde dersliklerden başka modern kantin ve alanı, yemekhane salonu, rehberlik odası, okul aile birliği odası, Öğretmenler odası, resim atölyesi, müzik atölyesi, El sanatları atölyesi ve 6 adet labaratuvar yer alacak.

Kaymakam Dr. Uzan okulun temel kazım çalışmaları inceledikten sonra gazetemize yaptığı açıklamada, bir süre önce Ezine’de depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle bir çok okulun yıkımının yapıldığını belirterek, ” İnşallah şimdi 24 derslikli ve modern alanları ile tamamlandığında bölgenin en büyük ve modern okulu olacak okulumuzun inşaası temel kazım çalışmaları ile başladı. Okulumuzun kısa bir süre önce İl Özel İdaremizin katkıları ile ihalesi yapıldı. Tabi burada en büyük emek AK Parti Grup Başkanvekili ve milletvekilimiz sayın Bülent Turan beyin.  Onun girişimleri ile bu büyük hizmet ilçemize kazandırılıyor. Kendisine ilçemiz adına çok teşekkür ediyoruz.  Allah razı olsun. Öğrencilerimiz tamamlandığında kapalı halı sahası, 2 basketbol sahaları ve modern donanımlı 6 adet labaratuar, el sanatları, müzik ve resim atölyeleri, yemek salonu ve diğer alanları ile bölgenin en büyük ve modern eğitim yuvası olacak okullarına 2021 yılı Ağustos ayında kavuşmuş olacaklar. Okulumuzun yapım işini alan müteahhitimiz de çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Ezine’lier bu konuda hiç kaygı duymasın. Süreci Belediyemiz ve siyaset kutumu olarak hep birlikte takip ediyoruz.  Okulumuz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Güray Yüksel’de yaptığı açıklamada, okulun bir buçuk yıl önce depreme dayanıksızolduğu ve eğitim yapılamaz olduğu nedeniyle yıkımın gerçekleştiğini belirterek, “Bugünde burada Allah nasip etti ve okulumuzun inşasına  temel kazım çalışmaları ile başladık. Sayın Milli Eğitim Baknaımızın , sayın Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan beyefendinin destekleri ile işk önce 12 derslikli olarak planlanan fakat daha sonra yaptığımız girişimlerle 24 derslikli olarak planlanan ve tamamlandığında  yaklaşık 850 öğrencinin aynı anda eğitim öğretim göreceği, 24 derslikli, 3 Bağımsız anasınıfı girişli derslik ve bağımsız girişli 350 kişilik çok amaçlı salonuyla, bahçesinde var olan mevcut basketbol sahasına ilaveten bir basketbol sahası daha ve kapalı halı sahası bulunacak, modern kantin ve alanı, yemekhane salonu, rehberlik odası, okul aile birliği odası, Öğretmenler odası, resim atölyesi, müzik atölyesi, El sanatları atölyesi ve 6 adet labaratuvarın yer alacağı, ayrıca anasınıfları için bağımsız oyun alanları ve tarım uygulama bahçesinin de olacağı bölgenin en büyük ve en modern okulu ilçemize kazandırılmış ve çocuklarımızın eğitim öğretimine inşallah en kısa sürede sunulmuş olacak. Okulumuzun yapım işinin de güçlü bir firmanın alması bizi ayrıca gururlandırdı. Firmamızın da bize verdiği taahhüt noktasında Allah nasip ederse inşallah Ağustos 2021 tarihinde belki de bunu biraz daha öne çekebilmek umuduyla okulumuzun yapımı tamamlanacak.  İnşallah okulumuzun inşaasının tamamlanmasını müteakip iç teçhizat ve donanımını da en kısa sürede temini yapılarak okulumuz  ilçemize kazandırılmış olacak ve önümüzdeki 20121-2022 eğitim  öğretim yılına hazır hale gelecek” dedi.     

 

About Post Author