10 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE GAZİ ORTAOKULU 26 MADALYA İLE TÜRKİYE REKORU KIRDI

Ezine Gazi Ortaokulu Türkiye’de bireysel branşta kulüp ve okul sporları müsabakalarında 2 madalya ile en çok madalya kazanan okul olarak rekor kırdı.

Ezine Gazi Ortaokulu Çanakkale’de düzenlenen Okul Sporları Bilek Güreşi müsabakalarında kazandığı toplan 62 madalya ile Türkiye rekoru kırarak başarıya imza attı.

 “FIRSAT VERİRSEN HER ÇOCUK BAŞARIR’ DÜŞÜNCESİYLE BAŞLATILAN SPORTİF FAALİYETLER REKORLAR GETİRİYOR”

Çanakkale’de 8/9 Ocak 2024 tarihinden düzenlenen okul sporları Bilek Güreşi müsabakalarında 8 farklı özel ve devlet ortaokulu katıldı. Farklı yaş, kilo, cinsiyet, sağ ve sol kol kategorilerinde Ezine Gazi Ortaokulu 13 Altın 22 Gümüş 27 bronz toplam 62 madalya kazandı. Bu sonuçla birlikte Türkiye’de daha önce İstanbul Silivri  Şerife Baldöktü MTAL 58 (2023), Nevşehir Atatürk Ortaokulu 55 (2022), Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kano takımı 53 (2021), Sakarya Hendek Belediyesi Karate takımı  52 (2023) madalya sayıları ile rekoru ellerinde bulunduran kulüplerden ve okullardan bayrağı teslim aldı.

 Türkiye’de bireysel branşta kulüp ve okul sporları müsabakalarında en çok madalya kazanan okul olarak rekor kırdı .

Okuldan yapılan açıklamada ; “Cumhuriyetin 100. Yılında Ezine Gazi Ortaokulu olarak birinci hedefimiz Okul sporlarına katılan öğrenci ve branş sayımızı artırarak spor ve fiziksel aktiviteyi yaşam tarzı haline getirmek. Geleceğimiz olan öğrencilerimizi ders dışı etkinliklerde sağlıklı ve sosyal bir birey olarak yetişmelerini gelişmelerini sağlamaktır. Eğitim öğretim döneminde 15 farklı branşta etkinliklere katılım gösteren sporu destekleyen okul idaresine öğretmenlerine,başarı getiren öğrencilerimize,velilerimize,Beden Eğitimi Öğretmenimize ve antrenörümüzü tebrik eder başarılarının devamını dileriz” ifadelerine yer verildi.

 

About Post Author