Paz. Mar 22nd, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Geleceğe Nefes Oldu, 10.600 Fidan Toprakla Buluştu

2 min read

Tarım ve Orman Bakanlığınca Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında Ezine’de 10.600 fidan 60 dönüm arazide toprakla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde tüm yurt genelinde olduğu gibi saat 11.11’de Ezine’de de eş zamanlı olarak fidan dikimine başlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığımızın başlatmış olduğu ”Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü Ezine Orman İşletme Şefliği sınırları dahilinde Ezine-Karadağ(Yangın Görmüş Alan) Ağaçlandırma sahası lokasyonunda saat 11:11 başlayıp 3 saatlik süren fidan dikim etkinliği sonunda 10.600 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Ezine Orman İşletme Şefi Onur Durkaya “İlçemizde daha önceden belirlediğimiz ve daha önce yangında kaybettiğimiz 6 hektarlık alanda 10.600 fidan toprakla buluştu” dedi.

Etkinlikte Kaymakam Dr. Arslan, beraberinde Ezine Belediye Başkanı Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Oruçoğlu ve protokol üyeleri dikim yapılan arazide etkinliğe katılanlar ile birlikte fidan dikti, sohbetlerde bulundu ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinliğe Kaymakam Dr. Hacı Arslan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Ezine 3. Jandarma Er Eğ.Tab.Kom. Evren Hızlı, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, Ezine Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, kamu kurum amir ve müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, askerler ve öğrenciler katıldı.

 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.