26 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE GIDA OSB’Sİ AYVACIKLILARA TANITILDI

Çanakkale’de üretilen sütten peynire, etten balığa, sebzeden meyveye sayısız gıda ürününün işlenip, paketlenerek pazarlanmasına olanak sağlayacak Ezine  Gıda İhtisas Organize İhtisas Sanayi (OSB) Ayvacık halkına tanıtıldı.

 

Ayvacık Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen tanıtım etkinliğinde Ayvacık halkına tanıtılan Ezine Gıda İhtisas OSB’sinin Ayvacık halkına da büyük fayda sağlanacağı belirtildi.

Yatırımcılara birçok muafiyet ve teşvik imkanı sunacak Gıda İhtisas OSB içerisinde 91 sanayi kuruluşunun yer alacağını belirten yetkililer, bu kuruluşlarda da yaklaşık 5000 kişinin istihdam edileceğini belirtti.

Ezine Gıda İhtisas OSB’nin bölgenin kalkınmasına büyük sağda sağlayacak olduğunu belirten yetkiler, OSB’de faaliyet göstermek isteyenlerin bölge temsilcileriyle görüşmeleri gerektiğini belirttiler.

Gıda İhtisas OSB’de yer alacak firmaların faaliyet göstereceği alanları söyleyen yetkiler, Gıda ürünlerinin imalatı, etin işlenmesi ve saklanması ile et ve balık deniz ürünlerinin imalatı, sebze ve meyvelerin işlenmesi ve saklanması, bitkisel ve hayvansal sıvı ve katı yağların imalatı, süt ürünleri imalatı, öğütülmüş tahıl ürünleri, nişasta ve nişastalı ürünler imalatı, fırın ve unlu mamuller imalatı, diğer gıda maddelerinin imalatı, hazır hayvan yemleri imalatı, gıda ürünleri ve içecek imalatı gibi tarıma ve gıda ürünlerine dayalı sanayi ve alt sanayi olacağını söyledi.

Programa Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık Garnizon Komutanı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Emin Ekici, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 

About Post Author