27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, yıl sonu sergisinde kursiyerlerin 1 yıllık el emekleri sergilendi.

Ezine Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı. Törene İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, İlçe Müftüsü Ali Güney, Malmüdürü Serpil Bulunmaz Obruk, Nüfus Müdürü Derya Karaca, diğer kurum amir ve müdürleri, okul müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Ezine Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şevket Çetin, “Ezine Halk Eğitim  Merkezi Müdürlüğü olarak kursların başladığı Ekim ayından bu yana toplam 210 kursun açıldığını ve bu kurslara 3.629 kursiyerin katıldığını belirterek, “Bugün açılan sergimizde 8 el sanatları, 2 giyim, 1 tanede seramik ve cam teknolojisi branşlarında kurs açan toplam 11 öğretmenimiz ve ve bu öğretmenlerimizin kurslarına devam eden 133 bayan kursiyerimizin alışmaları sergilenecektir” dedi. Çetin konuşmasında ayrıca Ezine Halk Eğitim Merkezi olarak yıl içerisinde gerçekleşen faaliyet ve çalışmalar hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından kursiyerlere belgeleri verildi. Ardından serginin açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilerek sergi gezildi.