Çar. Oca 15th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Kaymakamı Tuna, Giresun Bulancak Kaymakamlığına Atandı

2 min read

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Giresun Bulancık Kaymakamlığına atandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazetede yayınlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Kararname kapsamında Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Giresun’un Bulancak ilçesi Kaymakamlığına atandı.

2017 yılının Eylül ayında Ezine Kaymakamlığı görevine başlayan Kaymakam Tuna evli ve iki ocuk babası olur ileri düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

ALİ İKRAM TUNA KİMDİR

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna 1977 yılı Siirt doğumlu olup, İlköğrenimini Kurtalan Y.K.Beyatlı İlkokulunda, orta öğrenimini Üsküdar İ.H.Lisesinde tamamladı. 2002 yılında Çağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (burslu) bölümünden mezun oldu. Yükseköğrenimi döneminde sermaye piyasaları alanında staj yapan TUNA, 1998’de MTSO tarafından düzenlenen “21. yüzyılda Dünya Ticaretini Etkileyecek Akımlar ve Türkiye” konulu makale yarışmasında birincilik ödülüne, 2000’de ATO tarafından düzenlenen “Beyin Göçü” konulu makale yarışmasında ikincilik ödülüne, 2001’de yine ATO tarafından düzenlenen “İhracatı Geliştirme Stratejileri” konulu yarışmada ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

 

10.01.2003 te İçişleri Bakanlığı’nda Araştırma-Planlama ve Koordinasyon Kurulu’nda meslek hayatına başlayan Tuna,  Şubat 2005’te Batman Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Bolu’nun Kıbrısçık ve Göynük ilçelerinde vekâleten Kaymakamlık yaptı. Daha sonra bir yıl süreyle Fransa’da Franche Comte Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Tuna, 2008-2011 tarihleri arasında Rize Derepazarı Kaymakamlığı, 2011-2013 Çemişgezek Kaymakamlığı, 2013-2017 Mardin Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunan bulunduktan sonra halen Eylül 2017 de atandığı Ezine Kaymakamlığı görevine devam etmektedir.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.