17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, beraberinde Vefa Sosyal Destek Grubu personeli ile birlikte esnaf, berber ve kuaför ziyaretinde bulunarak ücretsiz maske dağıttı.

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, yenitip koronavirüs (Kovid-19) salgınından korunmasına katkı sağlamak için Sosyal Dayanışma Merkezinde üretilen maskeleri beraberinde Vefa Sosyal Destek Grubu personeli ile birlikte berber, kuaför ve sanaflara ücretsiz olarak dağıtımını gerçekleştirdi.

Dağıtım kapsamında esnaflara 5 adet, berber ve kuaförlere ise 20’şer adet olmak üzere toplamda 3.020 adet maskenin dağıtımın gerçekleştirildiğini belirten ve maske dağıtımı sırasında vatandaşlarla ile esnaflarla bir süre de sohbet edenKaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, ” Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadale kapsamında, sosyal dayanışma merkezinde görev yapan eğitimciler ile halk eğitimi merkezinde görevli usta öğreticiler tarafından maskelerimizin üretimine devam etmekteyiz. İlk etapta ilçemizde görev yapan sağlık çalışanlarımız için üretimine başlanan maskelerimizin bu haftada ilçemizde faaliyet gösteren berber, kuaför ve esnaflarımıza Vefa Sosyal Destek Grubu personelimiz vasıtasıyla ücretsiz olarak dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimizde berber ve kuaförlerimiz ile esnaflarımıza nasıl çalışmaları ve nelere dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatarak, kurallara ne kadar uyarsak, normalleşme sürecinin aşamalarını o kadar çabuk geçeceğimizi ifade ettik. İnşallah kurallara riayet ederek bu salgını hep birlikte yeneceğiz. Kurallara uyacağız, dikkatli olacağız. Vatandaşlarımız Devletimizin daima onların yanında olduğunu unutmasınlar. Vefa Sosyal Destek Grubumuz vatandaşlarımızın ihtiyaçları için 24 saat hizmetindedir.. Yeter ki değerli esnaflarımız ve vatandaşlarımız üzerlerine düşen görevleri yapsın ve kurallara uysun. Ülkemiz bu virüsü yenecek güce sahiptir” dedi. 

Kaymakam Uzan maske üretimini SODAM’da gönüllü olarak gerçekleştiren sosyal dayanışma merkezinde görev yapan eğitimciler ile halk eğitimi merkezinde görevli usta öğreticilere teşekkür etti.