21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Lisesi Eski Mezunlarından Okullarına Hüzünlü Veda

Okullarından farklı tarihlerde mezun olan Ezine Lisesi mezunları, yerine yeni okul binası yapılacağından dolayı yıkılacak olan okul binalarını ziyaret etmek amacıyla bir araya geldiler.

Ezine’nin ilk lisesi olan ve 1950’li yıllarda ilk olarak Ortaokul olarak, ardından da Ezine Lisesi olarak eğitim öğretim hayatına merhaba diyen, yılların acımasızlığına yorgun düşen Ezine Lisesi, yerine Ezine’nin eğitim öğretim ihtiyacına cevap verebilecek daha modern ve çağdaş bir eğitim kurumu yapılacak olmasından dolayı yıkımında sona gelindi.

Yapıldığı günden bu yana içerisinde birçok anı ve güzellikler barındıran Ezine Lisesinden mezun olanlardan bazıları yıkıma az bir süre kala okulda bir araya gelerek anılarını tazelediler.

Gerçekleşen organizasyonla bir araya gelen Ezine Lisesi mezunları, yıllar önce okulda yaşadıkları anıları kah tatlı bir tebessüm, kah bir damla göz yaşı ile birbirleriyle paylaştılar.

Duygusal anların yaşandığı buluşmada, okullarının yıkılmasıyla üzüntü duyduklarını belirten mezunlar, anılarının da hafızalarında ve tarihteki yerini daima koruyacağını ifade ederek, “Ezine Lisesinden Mezun Olmak Bir Ayrıcalıktır” mesajı verdiler.

Ezine Lisesi mezunları ilk olarak okulun öğretmenler odasında bir araya gelerek birbirleriyle tanışma fırsatı bulurlarken, kendilerinin eğitim hayatlarında büyük emeği olan ve hala saygı ve sevgiyle andıkları öğretmenleri ile olan anılarını birbirleriyle paylaştılar.

Daha sonra eğitim gördükleri sınıflarını son kez dolaşan mezunlar, burada duygusal anlar yaşarlarken gözlerinden akan yaşlara hakim olamadılar.

Ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çektiren Ezine Lisesi mezunları en yakın zamanda farklı ve daha geniş çaplı gerçekleşecek bir organizasyonla bir araya gelmeyi istediklerini belirterek, bu organizasyon konusunda bir çalışma yapmaya karar verdiler.

Ayrıca şimdi Gazi İlkokulu olarak eğitim veren okulun müdürü aynı zamanda da Ezine Lisesi mezunu olan İsmail Çetinkaya’ya da ev sahipliğinden dolayı teşekkür ettiler.

EZİNE LİSESİ…

Sen hiç unutulmayacaksın, hatıralarda her zaman en güzel yerlerde olacak ve yüreğimizi titretmeye, gözyaşlarımızda bir damla, dudaklarımızda bir tebessüm olmaya devam edeceksin.

Sizleri seviyoruz öğretmenlerimiz,

Bu dünyadan göçen sevgili öğretmenlerimize yüce Allah’tan rahmet, hayatta olanlara uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz.

Ne mutlu Ezine Lisesi mezunuyum diyenlere, ne mutlu bu okulda eğitim görenlere.