30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi maske üretiyor

Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Destek Grubunun çalışmalarına destek olmak amacıyla maske üretimine başladı.

Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yeni tip koronavirüsle mücadeleye destek kapsamında,  Ezine Kaymakamlığının da malzeme desteği ile başlanan maske üretimine devam ediliyor.

Okulun eski öğrencisi  bir esnafında atölyesini açarak dikimini ücretsiz olarak yaptığı maskelerden üretilen ilk 1.000 tanesi Ezine Kaymakamlığına teslim edildi. Kaymakamlık Vefa Sosyal Destek Grubuna teslim edilen maskelerin vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirildi. Sonrasında iki bin adete çıkarılan maskelerin üretimine devam ediliyor.

Okul Müdürü Kamil Çalışal konu hakkında yaptığı açıklamada, “Yen tip Koronavirüs (Kovid-19) ile devletimizin yaptığı mücadeleye  Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bir nebze de olsa destek vermek istedik. Başta  Kaymakamımız sayın Dr. Hacı Arslan Uzan’ın destekleri ile bizleri yüreklendirdi. Üretimimizde başta Kaymakamlığımız olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve değerli esnafımızdan destek aldık.  Maskelerimizin  üretim safhasında bize iş yerlerini açan eski öğrencilerimizi  de ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Şu ana kadar iki bin adet maskeyi Kaymakamlığımız bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubuna vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere teslim ettik. İmkanlarımız dahilinde maske üretimine devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımıza kurallara uymaları konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı ve evde kal çağrılarına uydukları için teşekkür ediyor, sağıklı günler diliyoruz. ” dedi

 

About Post Author