20 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ezine İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ezine İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongredeki seçimde, mevcut ilçe başkanı Sertan Duran’ın çıkardığı liste oylandı.

Ezine Belediye Sinema Salonunda gerçekleştirilen kongreye, MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, MHP Bayramiç İlçe Başkanı Ali İhsan İşcen,  MHP Biga İlçe Başkanı Ahmet Tekin, geçmiş dönem Milletvekili adaylarından Enver Koç, DSP Ezine İlçe Başkanı Gürler Çetin, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz Konca, CHP Ezine İlçe Yöneticileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan teşekkül ettirildi. Gündem maddelerinin görüşülüp oylanmasının ardından MHP İl Başkanı Hakan Pınar bir konuşma yaptı. Pınar konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, parti içi kırgınlıkların bir an önce son bulması dileğinde bulunarak, “Samimiyiz, ihlaslıyız, Bismillah diyerek yola çıktık. 2 Kaım 2015 tarihinden bu yana yaklaşık 18 aydan bu yana parti içinde kırgınlıklar ve hoş olmayan şeyler yaşadık. Ama biz hep bu kara günlerin geçeceğine ve tekrar kucaklaşacağımıza inandık. Bu günlerde çok uzak değildir. Siyasetin üzerindeki kara bulutlar yavaş yavaş dağılmaya başlamakta ve siyaset berraklaşmaktadır. Biz bizi kıran ve inciten hiçbir arkadaşımıza kin tutmadık asla da tutmayacağız dedi.

Partisinin 15 Temmuz darbe girişimi esnasında dik duruşundan da bahseden Pınar, “Milliyetçi Hareket Partisi resmi üniforma giymiş ve devletin içine sızmış hainlerin darbe girişimine karşı gereken duruşu ve direnişi sergilemiş, sergilemeye devam etmekte ve bu ülkenin birliğini, dirliğini ve bütünlüğünün sağlanmasında çimentosu olduğunu her zaman göstermektedir” dedi.

MHP İlçe Başkanı Aytimurer’de birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminde ülkenin talihsiz bir olay yaladığını ve MHP’nin bu ülkenin sigortası olduğunu ve bu ülke için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.

Aytimurer konuşmasında şunları kaydetti.

“10. Olağan gelen kongremizi yaptığımız zaman arkadaşlarımızla beraber bu göreve geldik. O kongrede yaptığım konuşmamda, “Biz Başbuğ’umuzun emanetine ölene kadar varız. Yaşlansak da güçten de düşsek te bastonumuzu üç hilali bayrağımızın altına diker onu göklerde tutarız” dedik. Evet kırılsak da dökülsek de biz bu bayrağı yere indirmemek için and içtik. Bugünde bu sözümüzün gereği olarak aday olduk ve huzurunuza geldik.

Kırılma noktalarımız oldu. Ama her türlü kırılmaya rağmen bizim baz aldığımız anayasamız olan Dokuz Işık doktrinimiz ve bize bırakılan rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emanetidir ” dedi.

“Referandumda suçlu arayanlar kendilerine bakacaklar”

MHP Ezine ilçe teşkilatı olarak genel merkezle her zaman uyum içinde çalıştıklarını da ifade eden Aytimurer, “  Bir referandum geçirdik. Referandumun sonucunda biz EVET diyenle HAYIR diyen arasında ayrımcılık yapmadık ve görüşüne saygı duyduk. Referandum süreci içerisinde elimizden geldiğimizce birebir de olsa çalışmalarımızı yaptık. Yalnız referandum bittikten sonra hakkımızda asılsız şaibeler ortaya atıldı. MHP bize destek olmadı diye bir kelime söylendi. Buradan bunları söyleyenlere sesleniyorum siz MHP’ye bir adım yaklaşsaydınız biz size 5 adım gelirdik. İl başkanımızın ilde her türlü teması kurduğu bir ortamda Ezine’de bizi ziyaret etmeyip te ki bu konuda ilçe yönetimimde bizi ziyaret etmek isterlerse veya herhangi bir etkinliğe çağrılırsak bizde bu davetlere icabet edelim diye yetki aldım. Ama bizi ziyaret etmeyip te, açılış yapıp ta bizi davet etmediğiniz halde bize yaklaşmadığınız halde bize eleştiri yapmanıza gerek yok. Bize bunları söyleyeceğinize başınızı önünüze eğecek ve biz nerede hata yaptık diye ilk önce kendinize soracaksınız” dedi.

Konuşmaların ardından M. Tevfik Aytimurer başkanlığında mevcut ilçe yönetiminin çıkardığı tek liste için oylamaya geçildi.

Oylamadan sonra yeni yönetim şu isimlerden oluştu.

İbrahim Yıldız, Fevzi Kılıç, Ercan Yüksel, Yılmaz Güven, Yaver Ercan, Nurettin Açıkgöz, Şafak Taşkın, Tahsin Yüksel, H.Burak Çakar, Ünal Öztürk, Hüseyin Önsoy, Tuğrul Özcan, Ercan Yüksel ve Eyüp İşeri.