17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine İlçe Müftülüğüne atanan Mustafa Arda yeni görevine başladı.

Ezine İlçe Müftülüğü görevine başlayan Arda, 1968 yılında Bursa-İnegöl’e bağlı Hamzabey Köyü’nde doğdu. İlköğretimini Bursa da tamamladı. Karacabey İmam-Hatip Lisesinde Ortaokulu bitirdi.

 1982 yılında Bursa İmam-Hatip-Lisesine yatılı olarak kaydoldu. 1986 da mezun olup aynı yıl Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. 1998 yılında İlahiyat 2. sınıfa devam ederken Bursa’da Muradiye Mahallesi Koca Naib Camii’nde Müezzin-Kayyım olarak göreve başladı.  6 Yıl bu görevi yürüttü.

1991 de İlahiyat Fakültesinden mezun olan Mustafa Arda aynı yıl evlendi. 1994 Mart’ından itibaren İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’nde 2,5 yıl süren Müftü ve Vaizlik İhtisas Kursu’nu bitirdikten sonra Eylül 1996 da Tunceli-Çemişgezek İlçesine Müftü olarak atandı. 2 yıl burada görev yaptıktan sonra 1998 Temmuz ayında Afyon-Kızılören  İlçe Müftülüğüne tayin oldu. 5 Yıl Kızılören’de görev yaptıktan sonra Mayıs 2003 te Bilecik-Osmaneli İlçe Müftülüğü görevine atandı.

2010 Ekiminden 2013 Yılı Ekimine Kadar Bursa İl Vaizi olarak görevine devam etti. 2013 Yılı Ekiminden İtibaren 7 yıl Kütahya Hisarcık İlçe Müftüsü Olarak Görev Yaptı.

Ezine Müftüsü olarak resmen göreve başlayan Müftü Arda evli ve 2 erkek çocuk babası olup iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Müftü Arda Ezine Türk Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti, “Güler yüzlü ve sıcakkanlı insanların bulunduğu ülkemizin güzide ilçelerinden biri olan Ezine’de, kıymetli halkımıza hizmet edecek olmaktan dolayı çok mutluyum.Yüce Rabbimize bu güzel yerde görev yapmamı nasip ettiği için çok şükrediyorum.Biz burada bulunduğumuz süre zarfında Ezine halkımıza hizmet etmeye  elimizden gelenden daha fazlasını yapmaya gayret edeceğiz.Halkımızla kaynaşacak,sıcak ilişkiler kurmaya azami gayret göstereceğiz.Müftülüğümüzün çok ziyaret edilen bir yer olmasını arzuluyoruz.Kapımız ve gönlümüz herkese sonuna kadar açık olacak.Bize gelenlerin talebi neyse, imkanlar ölçüsünde yardımcı olabilmek ve ilçedeki din hizmetlerini en güzel şekilde devam ettirebilmek en büyük hedefimizdir. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Güzel Ezine halkımıza selam ederim” dedi.