Sal. Şub 25th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine MYO’da ilk kayıt heyecanı

2 min read

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) 2019-2020 akademik yılının ilk kayıtları yapıldı.

ÇOMÜ Ezine MYO’daki bölümlere 2018-2019 akademik yılında yerleştirilen öğrenciler, kayıt yaptırmaya başladı. Okula ilk kayıt yaptıran öğrenci okulun Dış Ticaret Bölümünü kazanan Ali Ozan Akın oldu.

Öğrencinin kaydı okul müdürü Doç Dr. R. Cüneyt Erenoğlu tarafından gerçekleşen törenle yapıldı. Törene Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Nurcan Berber, Dış Ticaret Bölümü öğretim görevlisi Ramazan Telci, Halkla İlişkiler Bölümü öğretim görevlisi Ceren Ulupınar, Yüksekokul Sekreteri Sedat Arıcan ve idari personel katıldı.

Okul Müdürü Erenoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl okulun yüzde 9o oranında tercih edildiğini belirterek, 300 öğrenci alacağımız bu yıl, öğrencilerimiz kayıt işlemlerinin ilk gününden itibaren kayıtlarını yaptırmaya başladı.  

Erenoğlu okulun tercihlerde oldukça iyi bir durumda olduğunu, kontenjanların büyük oranda dolduğunu belirterek “öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek için gece gündüz çalışıyoruz. Yapımı devam eden Ezine OSB ile öğrencilerimizin iş bulma konusunda da önemli fırsatlar olacaktır” dedi.

Okula ilk kaydı yaptıran Ali Ozan Akın ise, girdiği üniversite sınavı sonucunda ÇOMÜ Ezine MYO dış ticaret bölümüne yerleştiğini belirterek, “Ezine MYO’da kayıt için ilk gelen öğrenci olarak ilk kayıt heyecanını yaşadım. İlk kayıtta tarafıma ilgi ve destekleri için yüksekokul müdürüme, yüksekokul sekreteri ve öğretim görevlisi hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Okul çok güzel. Okulumu güzel bir derece ile bitirip vatanıma, milletime faydalı bir birey olmak için çok çalışacağım. herkese çok teşekkürler” dedi.

Program hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.