24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Koronavirüs salgını sonrası tüm yurt genelinde kapatılan mekanlar arasında yer alan Ezine Öğretmenevi, İçişleri Bakanlığının 30.05.2020 Genelgesi ile normalleşeme kararları sonucu 1 Haziran itibari ile kaplarını açtı.

1 Haziran itibari ile Öğretmenevinde 08.00 – 22.00 saatleri arasında, çay bahçesi, konaklama ve gözleme evi üniteleri hizmete açıldı.

Hafta sonu Ezine öğretmenevinde hummalı bir çalışma yapıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir kapılarını müşterilerine kapatan ve sadece sağlık çalışanlarına hizmet veren Ezine Öğretmenevinde yeni normalleşme kararları sonucu 1 Haziran itibari ile tekrar hizmet vermeye başlayacak olmasından dolayı temizlik ve dezenfektan çalışmaları yapıldı.

Edindiğimiz bilgilere göre, bu kapsamda, konaklama ünitesi, lokal bölümü, lokanta kısmı, çay ocağı,bahçe ve ile tüm odalar ile gözleme evi temizlenerek dezenfekte edildi. Odalarda bulunan klimaların temizlik ve bakımları titzlikle yapılarak dezenfektan işlemleri tamamlandı.

Ayrıca ortak kullanım alanlarına misafirlerin kullanabilmesi amacıyla sağlıkları göz önünde bulundurularak dezenfektanlar ve uyarı yazıları asıldı. Tüm masa ve sandalyeler hijyen kurallarına uygun şekilde temizlendi, sosyal mesafe kuralı gözetilerek yerleştirildi.

Ayrıca tüm personelin ateş ölçümleri ve sağlık kontrolleri ise düzenleri olarak yapılarak müşterilere hİzmet vermeSi sağlanacak. Kurumun lokanta bölümü yaz dönemi boyunca kapalı tutulacağı belirtilirken, bunun yerine bahçe içinde bulunan gözleme evinde, her çeşit gözleme, köfte ekmek, tost çeşitleri, waffle satışına başlanacak.