29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE PEYNİRİ TANITIM VE MARKALAŞMA TOPLANTISI TİCARET BORSASINDA YAPILDI

Ezine Peyniri Tanıtım ve Markalaşma Toplantısı ÇTB Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna Başkanlığında Çanakkale Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Genel Sekreter Sevcan Elver, Ezine Peynirini ve Mandıracılarını Koruma Geliştirme Tanıtma Derneği Başkanı Ali Atak ve Genel Sekreter Fırat Öğüt katıldı.

Toplantıda ilimiz ve bölgemiz için önemli bir değer olan Ezine Peyniri’nin tanıtımı ve markalaşma çalışmaları ile denetim mekanizmaları üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna Ezine Peynirinin Çanakkale ve bölge için önemini vurgulayarak standardın korunması konusunda dernek, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Valilik, Emniyet, jandarma, Kaymakamlık ve Ticaret Borsası ile organize halinde üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Kaymakam Tuna ayrıca OSB olarak Ezine MYO ile birlikte GMKA desteğiyle bir proje hazırladıklarını ifade ederek, Peynir için bir laboratuar yaptıklarını belirtti. Ar-ge çalışmaları yapmak isteyenler için önemli bir fırsat olacağını dile getiren Kaymakam Tuna, İnşallah Ticaret Borsamızla süreci birlikte yöneteceğiz dedi.

Dernek Başkanı Ali Atak dernek olarak markanın korunması ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi.

Başkan Üzen ise burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti ;  “Ezine Peyniri ile ilgili ticaret yapanları, satın almacıları, karar vericileri ve tüketicileri mümkün olduğu kadar gerçek Ezine Peynirini hangi markaların ürettiği ile ilgili zihinlere yerleştirmemiz gerekli. Ezine peynirinin ülkemizde ve dünyada tanıtılmasına vesile olarak, sektörün üretim ve satışlarının katlanarak artması ve hak ettiği yeri almasını hedeflediklerini belirterek Ticaret Borsası olarak bugüne kadar birçok çalışma yaptıklarını ve her zaman destek olmaya hazır olduklarını ifade etti. Başkan Üzen, bu kapsamda Çanakkale Ticaret Borsası ve Ezine Peynirciler Derneği işbirliğinde katılım sağladığımız fuarlar, festivaller, organizasyonlar bu anlamda çok değerli.”

Toplantıda ayrıca 18-21 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde yapılacak olan Peynir Festivaline Çanakkale Ticaret Borsası ve Ezine Peynirciler Derneği işbirliğinde katılım yapılması ile ilgili çalışmalarda görüşüldü.

About Post Author