13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Prokolünden Şehit Aileleri, Gaziler ve Resmi Kurumlara Ramazan Bayramı Ziyaretleri

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ve protokol üyeleri Ramazan Bayramı dolayısıyla Şehit Aileleri, Gazi ve yakınları ile kurum ziyaretinde bulundu.

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan beraberine Belediye Başkanı Güray Yüksel, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Ragup Durmaz ve Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri ile birlikte şehit aileleri, gazi ve yakınları, İlçe Jandarma Komutanlığı personeli, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli, Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık personeli, Ezin Belediyesi İtfaiye, Hzimet Birimler, ve Zabıta Amirliği Personelini ziyatret ederek bayramlarını kutladı.

Ziyaretlerde Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen Şehir Er Sabri Sodemir’in Üvecik Köyünde yaşayan babasıMehmet Soydemir  ve yakınları, Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen Şehir Er İsmail Hakkı Kurtulmuş’in Akköy’de ikamet eden ablası Sayime Ertürk ve yakınları, Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen Şehir Er Ramzan Ersan’in Gökçebayır Köyünde ikamet eden kardeşi İbrahim Ersan ve yakınları, Gaziler Mustafa Canbaz, Cemal Atalay, Halil Solak, Şakir Fenerli, Hüğseyin Adnan Erdem, Alaattin Demirhan ziyaret edildi.

Ayrıca ziyaretler sonrasında İlçe Kabristanlığınd bulunan Şehitlik’te ki şehit kabirleri ziyaret edilerek İlçe Müftüsü Ali Üney tarafından Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.

Ziyaretlerde Kaymakam Uzan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tedbirler uygulandığını belirterek, ” İnşallah ilk ve son olur. Çünkü biz bayramları bir arada geçirip sarılmaya, kucaklaşmaya, büyüklerimizin ellerinden ve küçüklerimizden gözlerinden öpmeye alışkınız. Bu bayram sevdiklerimizle mesafeli olacağız; sevgi ifadelerini telefondan paylaşacağız. Vatanımızın bütünlüğü, birlik ve beraberliği uğrunda canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz her zaman başımızın tacıdır. Siz şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok kıymetlisiniz. Devletimiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmiş şehitlerimizin, canlarını hiçe saymış gazilerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Onların aileleri bizlere birer emanettir. Bugüne kadar her zaman onların yanında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Devletimiz her zaman yanınızda ve emrinizde. Sizlere hizmet etmekten büyük onur duyuyorum. Allah bizlere bu güzel ülkede birlik, beraberlik ve barış içinde yaşamayı nasip etsin” dedi.

Şehit Yakınları ve gaziler ise bayram ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, nazik ziyaretleri için Kaymakam Dr. Uzan, Ezine Belediye Başkanı Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Oruçoğlu, Jandarma Komutanı Irak ve Emniyet Müdürü Durmaz ve diğer görevlilere teşekkür etti.

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye