25 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI BAŞKANI YILMAZ KONCA, MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Konca mesajında şu ifadelere yer verdi.

İnsanlığın hayat ufkuna aydınlık bir devir açan Hz. Muhammed’in kutlu doğumunun yıl dönümünü bir kez daha birlik beraberlik duyguları içinde idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hz. Peygamber’i sevmek ve O’nu örnek almak demek insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı O’nun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek demektir. Çünkü Hz. Muhammed’in örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği değerler bütünü bizler için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir.

Bütün insanlığın kurtarıcısı olan Sevgili Peygamberimizin doğum yıl dönümü olan ve insanlığın dirilişinde, karanlığın aydınlığa çıkışında çok önemli bir yere sahip olan Mübarek Mevlid Kandili’ni en güzel ve anlamına uygun olarak değerlendirmenin manevi hayatımız için çok büyük bir fırsat olduğu kuşkusuzdur. Mevlid Kandili, Hz Peygamber’in bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama, bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimizin, aziz Milletimizin ve tüm İslâm Alemi’nin Mevlid Kandili’ni tebrik eder; dualarımızın kabul olması dileği ile sağlık, huzur, sevgi ve barışa vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

About Post Author