Çar. Şub 19th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Sonbahar (Güz) Panayırı yoğun ilgiyle sona erdi

2 min read

Ezine’de uzun yıllardır geleneksel olarak yapılan Sonbahar (Güz) Panayırı sona erdi.

1-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen geleneksel Ezine Sonbahar panayırına ilçe merkezi ve köylerinin yanı sıra çevre ilçe ve köylerden de çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

AA muhabirine açıklamada bulunan Belediye Başkanı Güray Yüksel, panayırın vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine bu yıl da yapılmasına karar verdiklerini söyledi.

Panayırın geleneksel hale gelen sosyal bir etkinlikleri olduğunu belirten Yüksel, Ülkemizin birçok yerinden ve ilçe merkezimizden esnafımızın ürünlerini pazarladığı sonbahar panayırımız, çevre il ve ilçeler ile ilçemiz merkezi ile köylerimizden vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve katılımı ile bu yıl 1-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdik. Biz eski kültürümüze sahip çıkıyor ve devam ettiriyoruz” dedi.

Panayırın aynı zamanda kültür ürünlerimizden ve değerlerimizden olup, ilçeye de katkıları olduğuna inandığını ifade eden Başkan Yüksel, “Bu yıl ki panayırımız yoğun ilgi gördü. Panayırımız geleneksel hale gelmiş sosyal bir etkinliğimizdir. Kültürel değerlerimizden olan panayırın ilçemize katkıları olduğuna inanıyorum. Vatandaşlarımız panayırımızda çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmekte, eğlence alanındaki aktivitelerden de faydalanmakta.  Ekiplerimiz herhangi bir olumsuz yaşanmaması için panayır alanında sürekli görev aldı. 3 gün süren panayırımızda herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması da sevindiricidir” dedi.

Başkan Yüksel, bölgenin farklı etkinliklere ihtiyacı olduğunu belirterek, “Panayırımıza geçmiş yıllardan bu yana il sınırlarımız dışından da birçok vatandaşımız geliyor. Geleneksel olan Panayır kültürümüzü uzun yıllar daha devam ettirmek istiyoruz” dedi.

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.