19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Sonbahar panayırı sona erdi

Ezine’de uzun yıllardır geleneksel olarak yapıla gelen Sonbahar Panayırı sona erdi.

Her yıl 1-4 Eylül tarihleri arasında geleneksel olarak yapılan panayır, bu yıl Kurban Bayramı dolayısıyla 2-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. Çevre ilçelerde bu yıl panayır etkinliğinin gerçekleşmemesi ve Kurban Bayramı dolayısıyla da ilçe dışından bir çok kişinin Ezine’ye gelişi sebebiyle de vatandaşlar panayıra yoğun ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu yaptığı açıklamada, panayırın vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine bu yıl da yapılmasına karar verdiklerini söyledi. Babaoğlu açıklamasında, “Ülkemizin bir çok yerinden ve ilçe merkezimizden bir çok esnafımızın ürünlerini pazarladığı panayırımız, çevre il ve ilçeler ile ilçemiz merkezi ile köylerimizden vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve katılımı ile bu yıl 2-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdik. Biz eski kültürümüze sahip çıkıyor ve devam ettiriyoruz” dedi.

Panayırın geleneksel hale gelen sosyal bir etkinlikleri olduğunu belirten Babaoğlu, “Panayırın aynı zamanda kültür ürünlerimizden ve değerlerimizden olup, ilçemize de katkıları olduğuna inanıyorum. Bu yıl ki panayırımız yoğun ilgi gördü. 3 gün süren panayırımızda herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması da sevindiricidir” dedi.

Başkan Babaoğlu, bölgenin farklı etkinliklere ihtiyacı olduğunu, belirterek, “Panayırımıza geçmiş yıllardan bu yana il sınırlarımız dışından da birçok vatandaşımız geliyor. Panayır kültürümüzü uzun yıllar daha devam ettirmek istiyoruz” dedi.

 

About Post Author