16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Spora Nijeryalı Forvet

Ezine Spora Nijeryalı Forvet

12082016_2_0001

 

Ezine Spor, dış transfer çalışmaları kapsamında Nijerya 1 ligde top koşturan  Soji Mosses AKINGBOYE ‘yi renklerine bağladı.

 

Çanakkale Süper Amatör Ligin yeni takımlarından Ezine Sporda transfer çalışmaları sürüyor.

 

Çanakkale Süper Amatör Lig takımlarından Ezine Spor, dış transfer çalışmaları kapsamında Nijerya 1 ligde top koşturan  Soji Mosses AKINGBOYE ‘yi renklerine bağladı.

 

Nijerya 1. Lig takımlarından FC Ebedei Takımında forma giyen Akıngboye ile  transfer çalışmalarını yürüten Ezine Spor Başkanı Mehmet Akyün ve yöneticiler ile Kulüp Teknik Sorumlusu Fadıl Kurt, ilk olarak Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nu ziyaret etti.

12082016_2_0004

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Babaoğlu, Ezine Spor’a bu güne kadar verdikleri desteği bundan sonrada her zaman vereceklerini kaydederek, Akıngboye’ye ilçeye hoş geldin dileklerini ileterek transferin hayırlı olmasını ifade etti.

 

Başkan Babaoğlu, Kulüp Başkanı Akyün, Teknik Sorumlu Kurt ve Akıngboye daha sonra inşaatında sona gelinen Ezine Stadyumunu ziyaret etti.

12082016_2_0005

 

Akıngboye burada yaptığı açıklamada Ezine’ye gelmekten dolayı mutlu olduğunu ve Ezine Spora faydalı olmak için elinden gelen bütün performansı sergileyeceğini ifade etti.

 

Ezine Spor Başkanı Akyün göreve geldikleri 2 yılın sonunda Ezine Sporu Süper Amatör lİge taşımaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, bu sezonda yeni katıldıkları Süper Amatör Kigde başarılı olabilmek adına çalışmalarının devam ettiğini ve transfer çalışmalarını da şampiyonluk parolasıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

12082016_2_0003

 

Ezine Spor teknik sorumlusu Fadıl Kurt’ta yaptığı açıklamada, “Öncelikli hedefimiz 19 yıl sonra ayak bastığımız süper amatör kümede kalıcı olmaktır. Hangi ligde olursa olsun, şampiyon olmak zordur ve büyük bir başarıdır. Geçtiğimiz sezon başardık, bu yılda başarmak için yola çıktık. Ancak Şampiyonluk olmazsa olmazımız değildir. Ezine Spor olarak 2 yılda kurumsallaşma adına çok büyük mesafeler katettiğimiz inancındayım. Ezine spor şuanda futbolcuların yoğun olarak gelmek istediği bir kulüp olmuştur. Bunda Mehmet Akyün başkanlığındaki yönetim kurulumuzun ilkeli ve özverili çalışmaları, Belediye Başkanımız Sn. Haluk Babaoğlu’nun spora bakış açısı ve Ezine Spora vermiş olduğu büyük desteğin etkisi hiç tartışılmazdır. Stadımız yenilendi ve hemen yanına da futbolcuların konaklayacağı , sosyal aktivitelerini yapacağı bir sosyal tesis yapılıyor. Bence tüm bu yapılanlar şampiyonluktan daha önemlidir. Tesisler olduktan sonra şampiyonluk er ya da geç gelir. Bir antrenör olarak spor adına yapılan tüm bu yatırımları takdir ile karşılıyorum. Yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. 

12082016_2_0006

 

Şampiyon kadromuzun tamamına yakınını kadromuzda muhafaza ettik. Bu kadronun başarısı asla unutulmayacak bir başarıdır. Bu yıl bir üst ve daha zorlu bir ligde oynayacağız. O yüzden mevcut kadromuzun yanına, başarılı olacağına inandığımız futbolcuları bütçemiz elverdiği ölçüde transfer etmeye çalıştık. Ancak talep edilen transfer ücretleri konusunda büyük şaşkınlık yaşadığımızı söyleyebilirim. Bu yüzden almayı düşündüğümüz bir çok oyuncunun transferinden vazgeçmek durumunda kaldık. Öncelikle para diyen değil, önce başaralım sonra kazanalım anlayışında olan futbolcuları kadromuza kattık.

Yönetim kurulumuz ile beraber aldığımız bir karar ile bu yıl takımımıza 2 yabancı uyruklu futbolcu almaya karar verdik. Ezine tarihinde bir ilk olacak bu transferler ile ilgili olarak uzun zamandır çalışmalarımız vardı. 4 yabancı uyruklu futbolcu ile temasımız ve görüşmelerimiz oldu. Bütçemize uygun olan, Nijerya 1.lig takımlarından FC ADEBEI takımında oynayan 20 yaşında  1.90 boyundaki forvet oyuncusu SOJİ MOSES AKINGBOYE yi  Ezine’ye getirterek gerekli anlaşmayı sağladık ve kadromuza kattık.  Lisans başvurusu için ilgili belgeleri federasyona gönderdik, lisansının çıkmasını bekliyoruz. Takıma büyük katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Diğer bir yabancı oyuncuyu almak içinde görüşmelerimiz  sürüyor.  En kısa zamanda diğer transferimizi de Ezine spora kazandıracağız.

Yabancı transferleri ile ilgili çalışmalarımız Ezine halkı tarafından memnuniyet ve büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Taraftarlarımız yeni transferlerimizi merakla bekliyorlar. 29 Ağustos pazartesi günü yeni stadımızda top başı yapacağız ve Ezine halkı ile buluşacağız. Ezine ve Ezine Spor adına güzel şeyler oluyor. Bir spor adamı ve bir teknik direktör olarak memnuniyetimi ifade etmek isterim. Ezine spor camiası içerisinde olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum. Ezine Spor kulüp olarak ilkeleri çerçevesinde ilerlemeye devam edecektir. Sporda fair play ve dostluğun ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Amacımız bu ruhu içinde taşıyan bir takım yaratmak.”

 

12082016_2_0007

 

12082016_2_0008

 

12082016_2_0011

 

12082016_2_0012

 

12082016_2_0009

 

 

About Post Author