15 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine ve Geyikli 31 Mart Yerel Seçimleri İçin Sandık Başına Gitti

Ezine’de Güray Yüksel Geyikli’de Mevlüt Oruçoğlu Belediye Başkanı seçildi.

Ezine’de 24.958 seçmen 31 Mart Yerel seçimleri için sandık başına giderek oyunu kullandı. İlçe genelinde seçmenler 105 sandıkta yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandık başına giderek oyunu kullandı.

Resmi sonuçlara göre Ezine’de gerçekleşen seçimlere göre kullanılan 8.649 oyun 4.337’sini alan AK Parti adayı Güray Yüksel Belediye Başkanı seçilirken, CHP’nin adayı Halil Büyükerol 3.762, MHP’nin adayı Ali Tavfik Aytimuer 263, İYİ Parti Adayı Zühtü Şansal Erdil 251, DSP Adayı İbrahim Telli 16, Saadet Partisi Adayı Mustafa Erol 11, BTP Adayı Esra Kocabıyık 9 oy aldı.

Belediye Meclis Üyeliklerinde ise 3.604 oy alan AK Parti 6 Belediye Meclis Üyesi adayı çıkardı. AK Parti Belediye Meclis Üyesi adaylıklarına Mehmet Arat (Kontenjan), Ümit Şen, Metin Köse, Kürşad Aka, Özlem Akyüz ve Mustafa Fakılı seçildi. Oyların 3.576’sısnı alan CHP ise 5 Belediye Meclis Üyesi çıkardı. CHP’den ise Ayça Kahrıman, Mustafa Selim Dedeoğlu, Mustafa Emel, Rasim Aktürk ve Mehmet Erhan Erkul seçildi. MHP 1.020 oy, İYİ Parti 394 oy, DSP 32 oy, TKP ise 9 oy aldı.

İl Genel Meclisi Üyeliklerine ise oyların 8.138’ini alan CHP 2 İl Genel Meclis Üyesi kazanırken İl Genel Meclis Üyeliklerine Erdinç Ceyhan ve Hüseyin Aşkın Gülşen seçildi.

AK Parti ise oyların 7.883’ünü alarak 1 İl Genel Meclis Üyesi çıkardı ve İl Genel Meclis Üyeliğine Murat Yahya Sezgin seçildi. 

Geyikli Beldesinde ise geçerli 2.457 oyun 1.300’ünü alan AK Parti Adayı Mevlüt Oruçoğlu Belediye Başkanı seçilirken, CHP adayı Ercan Yılmaz 1.128 oy aldı.

Geyikli Beldesinde Belediye Meclis seçiminde ise gazetemiz baskıya girdiği anda itiraz nedeniyle sandıkların yeniden sayılması nedeniyle Belediye Meclis Üyeleri kesin durumu henüz belli değildi.

Seçim günü Ezine ve Geyikli’de olumsuz bir olay yaşanmazken, vatandaşlar huzur ve güven içerisinde oylarını kullandılar.

Gün içerisinde Kaymakam Ali İkram Tuna, ilçe merkezinde ve Geyikli Beldesinde bulunan sandık bölgelerini ziyaret etti.