21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Yağlı Tohumlar Yeni İdari Hizmet Binasında

700 Sayılı Ezine Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, yeni hizmet binasının açılışı törenle gerçekleşti. Kooperatifi bundan sonra Camikebir Mahallesi Güllüce Caddesi 31 numaralı (Kooperatif Depolarının bulunduğu) adresinde hizmet verecek.

Törene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arat, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Eren, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, MHP İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Fakılı, Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, Ezine Esnaf ve San.Od.Bşk. Türker Demirhan, Ezine Esnaf ve San.Kredi.Kef.Koop. Bşk. Soner Eker, Kooperatifi Başkan ve Yöneticileri, muhtarlar ve kooperatif üyeleri katıldı.

Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Kooperatif Başkanı Yahya Keski açılış konuşmasını yaptı. Keskin kooperatif hakkında kısa bilgilerde verdiği konuşmasında şunları kaydetti.

“Kooperatifimiz Ayçiçek üreticilerinin kurduğu merkezi Edirne’de bulunan Tarım Satış Kooperatifi olup, birisi Tekirdağ diğeri Karacabey’de bulunan 2 şer adet yağ ve yem fabrikası vardır. Kooperatifimiz her ne kadar Ayçiçek için kurulsa da Ezine’mizin hayvan yetiştiricilerin yem ihtiyacını karşılayarak hizmet vermeye de çalışmaktadır. Kooperatifimiz yılda 800 ton ayçiçeği almaktadır. Bunun yanı sıra da yılda 12-13 bin ton da yem satmaktadır. Bu yemi hayvan yetiştiricilerimize 4,7,9 ve 12 aylık vade ile kampanya düzenleyerek vermekteyiz.

Ezine’miz peyniri ile ünlüdür. Buda bölgemizde küçükbaş hayvanın çok olmasındandır. Günde ortalama 40 ton yem sattığımızı düşünürsek, her gün 50.000 küçükbaş hayvanın yem ihtiyacını kooperatifimiz olarak karşılamakta olduğumu görüyoruz. Üyelerimizin bu yem ihtiyacını depolarımızdan servis araçlarımıza yükleyerek, ortaklarımızın ve müşterilerimizin depolarına, ahırlarına kadar götürüp indiriyoruz. Bu kooperatifimizi Ezine’ye kazandıranlardan Allah razı olsun. Kooperatifimizin kuruluşundan bu yana kuruluşumuzda çalışan, başkanlık yapan, yönetimlerimizde yer alan herkese çok teşekkür ediyor, hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyorum. Allah onlardan da razı olsun.

Çiftçilerimize, hayvan yetiştiricilerimize daha iyi, daha kaliteli hizmet sunabilmek için buradaki atıl durumdaki binamızı restore ederek kooperatifimizin yeni hizmet binası olarak kuruluşumuza kazandırdık. Bu güzel ve sevinçli günümüze katıldığınız için teşekkürlerimizi sunuyor hoş geldiniz diyorum” dedi.

Daha sonra yeni idari binasının açılışı din görevlisinin yaptırdığı duanın ardından, kurdela kesimi ile yapıldı.