19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de 1,5 Ton Esrar Ele Geçirildi

Ezine ilçesinde düzenlenen operasyonda 1,5 ton esrar ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Tavaklı İskelesi yakınlarındaki bölgeye İngiliz bayraklı bir zodyak botun yanaştığı bilgisine ulaştı.

İhbarı değerlendiren ekipler, denizden Sahil Güvenlik unsurlarının da desteğiyle operasyon düzenledi.

Operasyonda, bottan karaya çıkarılmak üzere hazırlanmış 73 paket içinde, kubar ve toz halde 1,5 ton (bin 528 kilogram) esrar ele geçirildi.

1.5 TON ESRAR ZODYAK BOTLA GETİRİLMİŞ
Çanakkale İl Janadarma Komutanlığı ekiplerinin, bir ihbar üzerine düzenledikleri operasyonda ele geçirdiği 1.5 ton esrarın, denizden zodyak bot ile getirildiği belirlendi.

Bir bölümü denize atılmış, kalanı sahile indirilmiş toplam 73 paketten oluşan 1.5 ton kubar esrara el konulup, Geyikli Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Esrar paketlerinin bulunduğu yere yakın bir noktada kaçakçılıkta kullanıldığı sanılan bir zodyak bot tespit edildi. Bot Jandarma tarafından bölgede muhafaza altına alındı. Olaya karıştığı tespit edilen ve eşkalleri belirlenen 3 kişinin yakalanması ise için çalışma başlatıldı.

Ele geçirilen esrarın zodyak botla Tavaklı İskelesi’ne getirildiği ve karaya çıkarıldığı, Türkiye ‘de piyasaya sürülmek üzere bir araca yüklenip yola çıkarılmak istenirken, operasyon düzenlenmesi nedeniyle şüphelilerin kaçtığı üzerinde durulduğu bildirildi.

 

About Post Author