28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı törenlerle başladı.

Ezine’de, eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla öğrenciler öğretmenleriyle Kaymakam Ali İkram Tuna, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Garnizon Komutanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan’ı makamında ziyaret etti.

İlköğretim haftasının başlamasıyla ilgili ilk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Buradaki törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan tarafından Atatürk Anıtına çelen konuldu, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Maşı okundu.

Diğer tören Yahya Çavuş İlk ve Ortaokulunda gerçekleşti. Buradaki törene Kaymakam Ali İkram Tuna, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gürkan Irak, Emniyet Müdürü Alper Pasinli, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri ve protokolün diğer isimleri ile öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldı.

Buradaki tören saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü burada yaptığı konuşmasında, ülkenin kalkınmasında ve gelişmesindeki en büyük gücün nitelikli ve yetişmiş insan kaynağı olduğunu ifade ederek, “Nitelikli insan kaynağına sahip olmanın yolu da eğitime değer vermekle mümkündür. Bizlerde çalışmalarımızı bu sorumluluk duygusuyla planlamakta ve bu hassasiyetle yürütmekteyiz.

Milletlerin de bireyler gibi hafızaları vardır. Ulusal hafızamızı kaybedersek her şeyimizi kaybederiz. Geçen yıl 15 Temmuzda ülkemizin birlik beraberliğini huzurunu bozmaya yönelik kalkışmayı unutmadık. Çocuklarımıza da unutturmayacağız.  2017-2018 eğitim öğretim yılına yeni umutlar, yeni heyecanlarla her zamankinden daha azimli, daha güçlü bir başlangıç yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. 28 okul ve kurumla, 350 öğretmenimizle, Ezine’de tüm eğitim kurumlarımızdaki 3.662 öğrencimizi karşılamaya hazırız.

“Eğitim ailede başlar” sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız. ” dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları ekibi tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Törenin sonunda 8. Sınıf öğrencileri tarafından 1. sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeği sunuldu.