10 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Millî Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda Coronavirus salgını nedeniyle uzaktan yürütülen yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim, ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda tüm Türkiye’de olduğu gibi Ezine’de de başladı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında 2020 – 2021 yılı eğitim-öğretim sezonunda tüm yurtta olduğu gibi Ezine’de de öğrenciler maske, mesafe ve temizliğe dikkat ederek sıralarında yer aldılar.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca okulların 21 Eylül tarihinde sadece anasınıfı ve ilkokul 1. sınıflara açılacağının belirtilmesiyle birlikte 2020 – 2021 ilk eğitim-öğretim yılı  kademeli olarak öğrenciler okullarına başladı.

Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, ilçe merkezinde eğitim veren İlkokullar ile Cumhuriyet Anaokulunu ziyaret etti.

Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Cumhuriyet Anaokulunu ziyaretinde minik öğrencilerle sohbet etti onlara oyuncak hediye ederek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Kaymakam Uzan Pandemi tedbirleri kapsamında farklı günlere ve gruplara ayrılmasıyla eğitim öğretim yılına başlayan öğrencilere ve öğretmenleri ile idarecilere maske, mesafe ve temizlik konusunda hatırlatmalarda bulundu.

Kaymakam Uzan gazetemize yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere 2020-2021 eğitim öğretim yılına burukta olsa, okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimizde yüz yüze, diğer öğrencilerimiz için uzaktan eğitim şeklinde başladık.

Bizde bugün okulumuzda öğrencilerimizi ziyaret ederek, heyecanlarına ortak olmaya çalıştık. Milli Eğitim Bakanlığımızın almış olduğu tedbirler ve kararlar çerçevesinde ilimiz de özellikle okul öncesi öğrencilerimiz ve birinci sınıf öğrencilerimizin devam edeceği okullarda pandemi süreciyle ilgili bütün tedbirler alınmış durumda. Öğrencilerimiz dönüşümlü bir şekilde okullara gelerek, öğretmenleriyle bir araya gelecekler ve gerekli eğitim ve öğretimi alacaklar. Temennimiz biran evvel bu pandemi sürecinin atlatılmasıyla tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlamak. İnşallah bu süreci birlikte başarıyla atlatacağız. 2020-2021 eğitim-öğretim yılının herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman ise gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi ; “Milli Eğitim Bakanlığının bizlere bildirmiş olduğu okul formasyonu çerçevesince hazırlıklarımız yaptık. Hijyen kuralların uygun bir şekilde maske mesafe ve temizlik kurallarına uyarak yüzey temizleyicilerle tüm okullarımızı dezenfektan işlemlerini de tamamlayarak tertemiz okullarımızla yeni bi eğitim öğretim yılına başlamış bulunuyoruz. Bugün gördük ki velilerimizde büyük bir duyarlılık göstererek öğrencilerini okullarımıza gönderdiler. Bizlere güvendiler. Bizlerde velilerimizin bu güvenlerini boşa çıkarmayıp bu çocuklarımızı eğitim öğretim anlamında en iyi şekilde eğitimlerini sağlayacağız. Öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli ortamlarda en iyi eğitimi alabilmeleri için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okullarımız her türlü tedbiri alarak çalışmalarımız yapmaya devam edeceğiz. Ben bu vesile ile yeni eğit,m öğretim yılının öğrencilerimize velilerimize Milli Eğitim Camiamıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.